Багато позичальників намагаються не допускати прострочення за іпотечними позиками, так як це загрожує великими неприємностями. У разі простроченої заборгованості по іпотеці можна втратити куплену нерухомість за власний кошт банківської організації. Що потрібно зробити в таких випадках клієнту кредитної установи, щоб не опинитись на вулиці разом зі своєю сім’єю після стягнення іпотеки?
Фінансові компанії з іпотечним зобов’язанням більш лояльні до своїх клієнтів, але у разі їх порушення вони можуть піти на більш рішучі заходи. Що ж відбуватиметься з людиною, якщо вона не виплатить їм позикові кошти вчасно?
Що відбувається за затримки обов’язкових платежів.
Кредитори починають нагадувати своїм позичальникам про внесення чергового щомісячного платежу за кілька днів до дати, зазначеної у графіку поточних виплат. Якщо вони вчасно не вносять внесок, то працівники банківських організацій застосовують штрафні санкції щодо позичальника, якщо прострочення становить два і більше днів. Якщо затримка становить більше, вони починають обдзвонювати поручителів чи з позичальників.
Постійне нагадування про прострочення – це право кредитної установи і тому можуть бути випадки, коли кредитори не турбують певний проміжок часу.
Це може відбуватися або за забудькуватістю, або з якоїсь технічної помилки. Якщо кредит не виплачується протягом півтора чи два місяці, то банк може звернутися до колекторів або до суду із заявою про примусове стягнення заборгованості.
Коли може банк подати позов до суду щодо іпотечної позики?
До відома — Допомога адвоката в разі продажу іпотечного кредиту колекторам.
Якщо кредитор бачить, що позичальник відчуває при погашенні боргу з іпотеки великі проблеми, він починає думати повернення своїх грошей. Як це зазвичай відбувається? Він може продати заставну за кредитом іншим фінансовим компаніям або колекторам, а може звернутися за допомогою до судового органу для примусового витребування застави, якщо боржнику нема чим платити. Останній варіант передбачає повернення всієї суми виданої позики разом із нарахованими відсотками, які будуть визнані законними.
Якщо банківська організація перепродає іпотечні позички іншим кредиторам, тоді вона отримує набагато менше. Найчастіше справи щодо повернення боргу з іпотеки вирішуються через суд, оскільки в кредитної установи є всі шанси повернути свої позикові кошти в повному обсязі та отримати прибуток.
На швидкість подання позовної заяви впливають такі моменти:
- Сума виданого кредиту дуже велика і банк прагнутиме до того, щоб швидше повернути кошти;
- Прострочення складає кілька місяців. Фінансова компанія намагається вирішити питання із «проблемними» позиками на першому році з моменту, коли клієнт перестав платити за своїми борговими зобов’язаннями;
- На звернення до судового органу впливає залишок за кредитною заборгованістю. Чим він більший, тим більша ймовірність, що буде судовий розгляд і боржник втратити куплену нерухомість.
- При подачі претензії до суду, банк не попереджатиме про це недбайливого позичальника, зате в його кредитній історії з’являться негативні записи про те, що він злісний неплатник або взагалі шахрай.
Відповідно до законодавства суд може винести рішення щодо реалізації застави за іпотечною угодою, якщо громадян не платить за своїми зобов’язаннями. Якщо суд відповідає вимогам фінансової компанії, то для боржника передається на виконання відповідним органам, які накладають арешт на заставне майно.
Процедура реалізації іпотеки.
Якщо квартира чи будинок було куплено за власний кошт банківської організації, то таке нерухоме майно підлягає конфіскації з наступним продажем. Нехай, це буде навіть єдина оселя у дебітора. Єдине, що він зможе зробити, то це попросити про відстрочку виселення, доки не знайде для свого проживання нове житло.
Питання можна вирішити і інакше, якщо виплатити кредитну заборгованість. Також потрібно звертатися до адвокатів за кредитами, які мають досвід та допоможуть знайти помилки банку в суді або просто зможуть домовитись про реструктуризацію боргу або взагалі застосувати банкрутство.
Пристави виносять розпорядження, яке обмежує власника іпотечної нерухомості щодо розпорядження нею. Якщо він не гасить борг із іпотеки протягом встановленого часу, то власність виставляється на продаж. Якщо кредитор погоджується, то позичальник її може взяти в оренду та вносити за неї щомісячні платежі разом із виплатами заборгованості. Але це буває тільки у виняткових випадках.
Санкції за несплату за іпотекою.
Такі справи зазвичай закінчуються продажем нерухомості, щоб швидше повернути банку кошти, а приставам у стислі терміни виконати судове рішення з виконавчого провадження. Якщо квартиру було продано за вартістю більше, ніж розмір залишку за іпотечною угодою, то різницю повертають боржнику.
Тому перш, ніж оформляти іпотечну позику, людина має заздалегідь розрахувати свій фінансовий добробут. Він повинен зазирнути вперед на тривалий проміжок часу, оскільки за умовами кредитування термін може становити кілька десятків років.
Щоб не позбутися купленого нерухомого майна, він повинен мати на руках певну суму грошей, які були своєрідною «подушкою безпеки», як у автомобілістів. Якщо все-таки дебітору довелося зіткнутися з фінансовими складнощами при погашенні заборгованості з іпотеки, потрібно відразу ж звертатися за допомогою кваліфікованого юриста з іпотеки, який допоможе уникнути конфіскації нерухомості.
Якщо сам клієнт при фінансових проблемах не зможе платити за іпотеку, то він може звернутися до кредитної установи та розповісти її співробітникам про своє становище. У разі позичальнику можуть запропонувати реструктуризацію кредиту. Якщо він нею скористається, то він не втратить свого нового житла, і не буде заплямована кредитна репутація.
Також якщо вам потрібна допомога кваліфікованого адвоката з іпотеки, який має великий досвід та позитивну багаторічну судову практику, радимо звертатися до АО “Рябінін, Переверзєв та Партнери”.