Допомога адвоката в разі продажу іпотечного кредиту колекторам. — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Допомога адвоката в разі продажу іпотечного кредиту колекторам.

Авг 28, 2022
21:08

 

Іпотека полягає на дуже тривалий період часу і тому ніхто не застрахований від різних непередбачуваних обставин, які можуть змінити кардинальним чином становище не тільки позичальника, а й кредитної установи. Банківські організації можуть не лише продавати «проблемні» позики, а й кредити сумлінних клієнтів, які справно вносять щомісячні внески. Окремим пунктом у цій ситуації стоїть іпотека, яка має у договорі ще й заставне майно. Досить часто кредитори продають заставні за договорами, щоб полегшити свій кредитний портфель та зменшити розміри резервних фондів. Давайте розглянемо більш детально що робити, якщо колектори викупили кредит по іпотеці.

Як тільки дебітор отримує від фінансової компанії повідомлення про те, що його кредит по іпотеці продано іншому кредитору, він починає відразу ж панікувати і робити необдумані вчинки. У його житті все йшло добре, він купив собі житло за рахунок коштів банку та справно погашає борг. А тут ось тобі на! Позику передали іншій організації – колекторам. І тепер попереду невідомість!

По- перша,  радимо одразу звернутись за послугами адвоката з кредитних  питань

Такі продажі здійснюються лише у банківському секторі та приватна особа не може купити заставну за іпотекою. Це ніяк не заспокоює позичальника і його цікавить лише дві речі – як далі виплачувати за кредитом і чи не може нова кредитна установа забрати та продати куплену нерухомість.

Чи може банк продати заставну кваритиру по іпотеці колекторам?

Може і це не суперечитиме цивільному законодавству, бо там і закріплено це положення. Співробітники банківської організації можуть продати іпотечний борг не тільки, коли він є «проблемним», але й коли позичальник виплачує його справно. І на це не потрібна його згода.

Щоб уникнути такої ситуації, потрібно уважно читати всі умови щодо кредитної угоди перед її підписанням, тому завжди потрібно перед серйозною угодою проконсультуватися з іпотечним юристом, перед її підписанням. Якщо цей пункт про продаж у договорі все-таки є, його можна оскаржити з фінансової компанії і виключити ще до укладення угоди. Але, здебільшого вона йде такі поступки, оскільки всі запропоновані договори є типовими й у них нічого не можна змінити.

Є один варіант, коли можна виключити це положення. Це коли іпотека полягає в індивідуальних умовах кредитування. Тобто виходить майбутній позичальник може вимагати прибрати цей пункт, коли з ним обговорюють іпотеку зі складанням певних особливостей в особистому порядку.

Якщо дотримуватися закону, банківська організація може продати кредит інший і після цього вона стає новим кредитором. Тепер їй потрібно буде виплачувати кредитну заборгованість. Щоб уникнути цієї неприємності, людина при виборі фінансової компанії повинна дивитися на її рейтинг і репутацію, а також звернути увагу на відгуки попередніх клієнтів.

Що таке заставна (застава під майно)?

Заставна (заставою) є певну цінність, коли запорукою нею виступає нерухомість клієнта. Формально квартира або будинок, куплені позичальником на гроші банку є його власністю. Проте, часто виникають ситуації, коли йому потрібні додаткові кошти для видачі інших позик або необхідно скоротити резерви, які створюються під заборгованості громадян. Ось і доводиться кредитору подавати іпотечні кредити своїм «колегам», щоб мати дохід раніше за встановлений термін.

Зазвичай застава йде на реалізацію, коли минає кілька років після укладання угоди. Фінансовим компаніям не хочеться чекати весь термін кредитування, коли до них повернеться прибуток у повному обсязі та продають деякі позики у разі виникнення необхідності. Період кредитування по іпотеці може становити кілька десятків років і тому багато банків продають заставні, щоб раніше отримати свій заробіток.

Коли заставне майно продано іншому кредитору, то позичальнику надходить лист із повідомленням про зміну власника іпотечної позики. У цьому повідомленні зазначаються нові платіжні реквізити для погашення кредитного боргу.

Чи зміниться умови кредитування після продажу іпотечного кредиту?

Швидше за все, умови не зміняться. А якщо новий кредитор забажає змінити кредитний договір, то йому потрібно цей пункт узгоджувати з дебітором. Без його згоди не можна. Якщо це станеться, то не уникнути фінансової компанії штрафних санкцій з боку Нац. Банку або взагалі можна позбутися дозвільної документації (ліцензії) на свою діяльність. Тому змінювати положення угоди банки намагаються з дозволу позичальників. Про всі права кредитних організацій читайте у статті закон про колектори.

При оформленні іпотеки може вказуватися пункт, що за будь-яких змін кредитування потрібно буде складати додаткову угоду. У цьому випадку людина може бути спокійною. Ніхто без неї не змінить умови користування позиковими коштами. Новий кредитор може змінити умови кредитування, але з його згоди. Для громадянина зміниться лише номер кредитного рахунку та найменування фінансової компанії. Решта все має при продажу залишитися незмінним. Термін кредитування, ставка та розмір щомісячних платежів.

Що робити, якщо продали іпотечний кредит?

Клієнт повинен відвідати офіс колишнього кредитора та отримати від нього повідомлення про продаж кредиту, де будуть вказані нові платіжні реквізити та способи погашення. Потім потрібно відвідати вже нового власника іпотеки і там дізнатися всі можливі способи виплати кредитної заборгованості. Серед них треба вибрати найоптимальніший, який не вимагатиме значних додаткових витрат. Клієнт не повинен переживати за своє житло. Поки він справно виплачує борг із іпотеки, новий кредитор не може йому пред’явити жодних претензій щодо стягнення нерухомості.

Якщо вам потрібна допомога з повернення іпотеки, якщо її забрали через суд і виставили на торги, або з інших проблемних питань взаємодії з банками, звертайтесь до адвокатського об’єднання “Рябінін, Переверзєв та Партнери”. На нашому сайті є багато прикладів усіх переможних рішень та практика за багато років роботи у судових процесах у таких справах. Записуйтесь на юридичну консультацію та отримуйте детальний алгоритм дій після аналізу.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):