Як продати неприватизовану квартиру? — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Як продати неприватизовану квартиру?

Окт 7, 2022
12:10

Угода купівлі-продажу квартири повинна здійснюватися з підготовкою пакету оригінальних документів із підписами та мокрими печатками. Відповідно до чинного законодавства України така угода укладається нотаріально.

До відома: Як продати квартиру яка знаходиться в іпотеці банку?

Підготувати пакет із документами для здійснення угоди у нотаріуса обидві сторони можуть самостійно або за допомогою ріелтора чи юриста з нерухомості. У такому разі послуги оплачуються з боку продавця чи покупця. Часто щоб заощадити гроші, продавці займаються підготовкою пакету документів без юридичної допомоги.

Часті проблеми у продажу квартири:

  • Немає приватизації;
  • Накладено арешт на майно;
  • Суперечки у суді у спадок;
  • Помилка на адресу, неправильна квадратура в технічному паспорті, не узаконене перепланування, помилка в персональних даних власника;

Без усунення цих проблем  ви квартиру не продасте!

Що робити, якщо немає грошей на вирішення проблем із продажем квартири?

Зайняти у знайомих та повернути після угоди;

Знайти покупця та домовитись про передоплату для вирішення проблем, з правом отримання знижки при покупці вашої квартири;

Замовити юридичний супровід угоди з вирішенням усіх проблем (приватизацією, боргами, спадщиною та іншими проблемами).

Мінфін України у наказі №296/5 від 22.02.2012 затвердив порядок, згідно з яким нотаріус проводить документну перевірку. Потрібен наступний перелік документів:

наявність внутрішнього цивільного паспорта, починаючи з 14 років;

Якщо має квартиру громадянин віком до 18 років, подається копія його свідоцтва про народження;

ІПН код всіх співвласників нерухомості, у тому числі і громадян, від 0 до 18 років;

Дозвільні документи з опікунської ради, якщо є громадянин віком до 18 років;

документальне підтвердження права володіння квартирою;

Техпаспорт на житло;

Свідоцтва про шлюб, розірвання шлюбного союзу, про смерть чоловіка/дружини (оригінальні документи);

Письмове підтверджена згода другого чоловіка на продаж житла або його частки (якщо нерухомість була придбана як спільно нажите майно у шлюбі);

Акт оцінки ринкової вартості нерухомості складений незалежним експертом з оцінки. Довідка про відсутність боргів щодо оплати комунальних послуг, у тому числі й окреме підтвердження про відсутність боргів щодо газу.

Таким чином, продаж не може бути законно здійснено, якщо квартира має борги, проблеми та не приватизована. Усі документи мають бути підготовлені, платежі з комунальних послуг сплачені.

Важливо! Квартира без приватизації розглядається як власність держави чи муніципалітету, тому будь-які спроби продати її розглядаються як незаконні дії.

Перевірка документів.

Якщо якимось чином угода купівлі приватизованої квартири з боргом відбулася (наприклад, покупцеві пред’явили липові документи), змусити нового власника сплачувати рахунки колишнього власника неспроможна змусити навіть суд. Борги завжди залишаються за колишнім господарем. Все ж таки рекомендуємо перевіряти всі документи перед покупкою нерухомості.

Перевіряємо паспорт.

У паспорті мають бути фотографії. Якщо змінювалося прізвище та ім’я, дані мають бути відображені у вигляді записів. Всі записи повинні бути чіткими та добре видно. Це дуже важливо!

Права власності.

В Україні мають однакову правову силу документи в електронному та паперовому вигляді, що підтверджують право володіння квартирою.

Свідоцтво, яке видавалося до 2016 року, є оригіналом з голограмою та водяними позначеннями, датою та номером реєстрації на підставі договору придбання та реалізації. Документ видається з підписом та печаткою нотаріуса.

Ми рекомендуємо у всіх спірних ситуаціях звертатися до фахівців – адвокатів Адвокатського об’єднання “Рябінін, Переверзев та Партнери” для грамотного аналізу проблеми та пошуку вирішення цього питання. Юридична консультація допоможе краще зрозуміти які шляхи вирішення будуть можливі та оптимальні.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):