Як продати квартиру яка знаходиться в іпотеці банку? — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Як продати квартиру яка знаходиться в іпотеці банку?

Ноя 21, 2021
02:11

Необхідність продати нерухомість, що знаходиться під заставою в кредитній організації, в більшості випадків виникає несподівано. У деяких ситуаціях причиною стає відсутність можливості подальшого погашення іпотеки, в інших — поліпшення своїх умов життя.

При цьому, якщо у позичальника відсутня можливість подальшого погашення кредиту, він має право продати це житлове приміщення. Але зробити це без згоди кредитної організації, що видала іпотеку, буде неможливо. До того ж знайти покупця в такому випадку буде вкрай складно. Проте існує декілька дієвих способів продажу іпотечної квартири.

Як самостійно продати заставне житлове приміщення?

Під час продажу квартири є спосіб, який не передбачає необхідності в дозволі від банку. Боржник повинен довести до відома кредитної організації про свій намір дострокового погашення іпотеки. У цьому випадку сторони проводять операцію з попереднім підписанням договору. Згідно з угодою, позичальник отримує від потенційного покупця суму, необхідну для виплати залишку заставного кредиту. Отримані кошти вносяться для погашення кредиту, а банк своєю чергою видає довідку про відсутність заборгованості й застави на житлове приміщення.

Власник повинен підготувати та надати необхідний перелік документів:

  • паспорт, що посвідчує його особу;
  • виписку про зняття обмежень;
  • заставний документ на квартиру;
  • виписку про право власності.

Після всіх перевірок позичальнику видається довідка з реєстру про зняття всіх обмежень з даного житлового приміщення. Кінцевий етап угоди — оформлення договору купівлі-продажу.

Як продати квартиру з залученням кредитора?

Ще один спосіб продати іпотечне житло — шляхом тристороннього укладення договору. Третьою особою виступає банк, який видав іпотеку. Щоб продати житлове приміщення таким чином, боржник повинен звернутися до банку з відповідною заявою, що заповнюється у довільній формі.

У цьому випадку загальна сума, визначена між покупцем і продавцем ділиться на дві частини. Під час підписання договору банк видає документ на відкриття першого рахунку, на нього продавець вносить необхідну суму для погашення кредиту. Після надходження коштів банк знімає обмеження і видає документ на відкриття другого рахунку. На нього покупець перераховує кошти, щоб покрити різницю, що залишилася від загальної визначеної суми. Кінцевий етап — завірення договору нотаріусом і внесення до реєстру даних про нового власника.

Такий спосіб продажу нерухомості представляє певні ризики для потенційного покупця. Тому що після погашення заборгованості продавець може просто відмовитися від укладення договору. При цьому покупець ризикує залишитися не тільки без грошей, але й без житла.

Звичайно, в більшості випадків суд стає на бік обманутого покупця, але повернення внесених грошей може затягнутися на досить тривалий час. Тому при укладанні угоди таким способом потенційному покупцеві залишається сподіватися тільки на сумлінність продавця або при підписанні договору скористатись допомогою адвоката з питань нерухомості. Юрист зможе внести в договір необхідні пункти й за законом убезпечити таку операцію з нерухомістю.

Як захистити себе при операціях з продажу іпотечних квартир?

Будь-який вид продажу заставної нерухомості має ризики й може мати негативні наслідки. Щоб уникнути їх появи, як покупцеві, так і продавцеві спочатку слід звернутися за правовою консультацією до досвідченої юридичної особи. Якщо вам необхідна допомога в Чернігові або іншому регіоні України щодо перевірки документів, висновків і аналізу угоди, звертайтеся до адвокатського об’єднання «Рябінін, Переверзєв і партнери». Досвід роботи понад 10 років і колосальна практика (з якою ви можете ознайомитися в розділі «Виграшні справи компанії») гарантують успіх справи.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):