Визнання спадщини в суді — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Визнання спадщини в суді

Сен 29, 2022
12:09

Стандартний порядок визнання права власності у порядку спадкування передбачає: а) відкриття спадщини після смерті спадкодавця; б) подання спадкоємцями заяв на прийняття спадщини протягом 6 місяців ( під час воєнного стану збільшили до 10 місяців) з моменту відкриття спадщини; в) видачу нотаріусом спадкоємцям свідоцтв про право на спадщину; г) реєстрацію права власності на спадкове майно.

Важливо! При низці обставин нотаріус може відмовити у прийнятті заяви від спадкоємця та видачі свідоцтва про право на спадщину. У спадкоємця залишається єдиний шанс отримання спадкового майна – це звернення до суду.

Адвокати у спадок та юристи практики сімейного права АО «Рябінін, Переверзєв та Партнери» готові надати всі необхідні послуги з супроводу клієнта у суді у справі про визнання права власності на спадкове майно. Залежно від конкретних обставин буде обрано оптимальну стратегію досягнення мети, підготовлено пакет документів, зроблено кроки зі збору доказів.

Також важливо: Порядок спадкування за законом, заповітом.

Які причини викликають потребу подати позов про визнання права на спадщину до суду для вирішення питання?

Відмова нотаріуса в оформленні права на спадщину та потребу звернення до суду виникає за таких обставин:

  • Відсутні або втрачені оригінали правовстановлюючих документів на спадкове майно (наприклад, договір купівлі-продажу квартири або сертифікат на земельний пай);
  • Спадкодавець не зареєстрував право власності на майно у встановленому законом порядку;
  • Спадкоємець з поважних причин пропустив шестимісячний термін подання заяви нотаріусу з спадкування;
  • Відсутні документи, що підтверджують спорідненість між спадкодавцем і спадкоємцем, або в даних документах допущені описки або помилки, що унеможливлюють підтвердження родинного зв’язку;
  • Право даного спадкоємця на спадкове майно оспорюється іншими особами, зокрема – відкрито судове провадження у справі про визнання недійсним заповіту, зміну черговості отримання права на спадкування, усунення спадкоємців, які не мають права на спадкування;
  • Спадкоємець прийняв спадок фактично, але не оформив відповідні документи у встановлені законом строки;
  • Спадщина знаходиться на тимчасово непідконтрольних Україні територіях (Донбас, Крим).

Визнання права власності у порядку спадкування – як досягти мети у суді?

Оскільки звернення до суду слідує лише після відмови нотаріуса у вчиненні відповідних нотаріальних дій щодо оформлення спадщини, до пакету документів для суду слід включити письмову відмову нотаріуса. Заява до суду подається за місцем знаходження спадкового майна (або переважної його частини).

До відома! Відповідачами у подібних справах зазвичай виступають:

А) Інші спадкоємці;

Б) Органи місцевого самоврядування (за відсутності інших спадкоємців).

Оскільки йдеться про вирішення майнових питань, слід підготуватися до активної протидії з боку опонента. Запорукою успіху у справі багато в чому є досвід адвоката. І таким досвідом фахівці АО «Рябінін, Переверзєв» повною мірою володіють, оскільки займаються даними спорами вже понад 10 років і мають різноманітну практику, яка є пріоритетом у спадкових суперечках.

У ряді випадків для досягнення мети адвокатом роблять такі кроки, як встановлення через суд факту, що має юридичне значення, відновлення строку для подання заяви нотаріусу і так далі.

Спадкові справи незмінно пов’язані з безліччю деталей, які у результаті можуть докорінно змінити результат судового процесу. Якщо ви плануєте претендувати на проблемну спадщину, почніть із юридичної консультації досвідченого адвоката, яка допоможе розставити крапки над «і».

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):