Процедура зняття арешту з рахунку в Україні. Зняти арешт з рахунку. — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Процедура зняття арешту з рахунку в Україні. Зняти арешт з рахунку.

Авг 29, 2022
14:08

У воєнний час проблема з боргами коштує ще гостріше, ніж раніше. При цьому до війни чи вже після початку повномасштабної збройної агресії РФ на територію України багато боржників стикалися і продовжують стикатися з такою вкрай неприємною ситуацією, як арешт банківських рахунків. Які особливості має процедура зняття арешту з рахунку в Україні під час воєнного стану Фахівці АО «Рябініна та Переверзєва» готові розповісти.

Як зняти арешт з автомобіля — порядок дій

Якщо накладено арешт на рахунок у банку, чим це загрожує.

Арешт – це насамперед відсутність можливості користуватися своїми коштами на рахунку в банку. Наприклад, банківською картою стає неможливо розрахуватися за покупку в магазині або за обід у кафе, з неї не вдається зняти готівку в банкоматі.

До відома! Арешт може бути накладений на рахунок будь-якого типу картковий, депозитний, поточний (відповідно до Постанови НБУ No22 від 21.01.2004). Після арешту одного рахунку клієнт банку вже не може відкрити нові рахунки – будь-які рахунки, які будуть відкриті, підлягають блокуванню. Банк повинен повідомити їх у Відділ державної виконавчої служби (ВДВС).

Яка процедура зняття арешту з рахунку у банку в Україні

Стандартний алгоритм зняття арешту з рахунку передбачає:

Вирішення проблеми з боргом (оплата заборгованості, домовленість з виконавцем про погашення боргу частинами, угоду про реструктуризацію або списання з кредитором, рішення суду про відміну виконавчого напису, за яким провадиться стягнення боргу, і так далі);

Закриття виконавчого провадження (наприклад, на підставі відправки виконавцю квитанції про оплату боргу та виконавчого збору);

Передача виконавцем відповідної інформації до банку, та розблокування рахунку. У разі потреби – повторне звернення до виконавчої служби з нагадуванням вимоги про зняття арешту з рахунку;

Отримання від банку SMS-повідомлення про зняття арешту.

Увага! У період дії військового стану Україна пішла назустріч боржникам. Кабінет Міністрів 2 березня 2022 року прийняв Постанову No198-р, згідно з якою фізичні особи можуть використати кошти на рахунках, заарештованих органами державної виконавчої служби або приватними виконавцями, за умови, що сума стягнення не перевищує 100 000 гривень.

Примітка Постанова Кабміну No198-р стосується лише фізичної особи. На юридичних і ФОП положення цього нормативного акта не поширюються.

У даному контексті, як можна зняти арешт із рахунку у банку Зняття арешту відбувається автоматично, якщо сума стягнення менше ніж 100 тисяч гривень. Деякі банки (наприклад, Ощадбанк) для зняття арешту проводить процедуру ідентифікації клієнта – перевіряє ще раз надані документи та суму стягнення, зазначену у виконавчому документі. Якщо після цього арешт не знято, причини можуть бути лише дві 1) сума заборгованості перевищує 100 тисяч гривень; 2) сталася помилка.

Якщо арешт з рахунку не знято, дії боржника можуть бути такими

  1. звернутися до банку із запитом;
  2. вимагати у виконавця уточнення суми боргу банку;
  3. надіслати до банку відповідну довідку від виконавця.

Скільки часу займає зняття арешту з рахунку у банку?

Якщо зняття арешту здійснюється за ініціативою виконавця (у звичайній процедурі), це в ідеалі відбувається протягом одного робочого дня. Сьогодні всі великі банки (у тому числі Приватбанк) є учасником Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП), а це означає – зняття арешту відбувається «шляхом натискання кількох клавіш».

У разі блокування рахунку державними або приватними виконавцями завертайтесь за послугами адвоката  АО «Рябінін, Переверзєв та Патрнери»

Т. 0934039250 – офіс.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):