Як зняти арешт з автомобіля — порядок дій — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Як зняти арешт з автомобіля — порядок дій

Ноя 20, 2021
19:11

Напевно, накладення арешту на автомобіль — це найгірше, що може з нею статися, якщо не брати до уваги її постановку в розшук і конфіскацію. Розглянемо ситуацію, коли машина перебуває в розшуку і причини, з яких це може відбуватися.

Арешт і постановка в розшук автомобіля накладається приватним виконавцем з метою забезпечення ефективного виконання боржником своїх зобов’язань за рішенням суду. Мета — примусово здійснити продаж у випадку, якщо готівкових коштів боржника виявиться недостатньо для виконання рішення суду. Таким чином державний виконавець запобігає можливому відчуженню машини боржником, який може спробувати уникнути її втрати в рахунок погашення боргу перед кредиторами.

Зрозуміло, що в інтересах боржника якомога швидше зняти арешт з автомобіля й отримати відповідні документи, що підтверджують цей факт. Такими документами є рішення суду, постанова державного виконавця та виписка з державного реєстру.

Щоб здійснити зняття арешту з автомобіля, необхідно провести комплексну експертизу всіх документів, в тому числі судових рішень і виконавчих листів. На підставі такого аналізу обирається найбільш прийнятний в кожному конкретному випадку алгоритм дій. Для досягнення бажаного результату, перш за все, слід звернутися за допомогою до надійного адвоката, що має великий досвід у таких справах і добре розбирається у всіх тонкощах процедури.

Повернення конфіскованого автомобіля

Як правило, оптимальним варіантом, що дозволяє зняти арешт з автомобіля, є оскарження судового рішення, на підставі якого суд видав виконавчий лист. На його підставі державний виконавець і відкрив виконавче провадження і, відповідно, наклав арешт. Цей спосіб особливо ефективний, якщо суд ухвалював рішення заочно.

Процедура зняття арешту з машини в Києві та Україні з залученням послуг юриста полягає в наступному:

 1. Подання позову до суду, який видав виконавчий лист, та заяви про бажання ознайомитися з матеріалами справи.
 2. Зняття копій з усіх матеріалів справи та їх вивчення.
 3. Подання заяви про перегляд результатів заочного рішення.
 4. Участь у призначеному засіданні та захист інтересів клієнта.
 5. Отримання рішення суду про скасування раніше винесеного заочного рішення і призначення нового розгляду.
 6. Підготовка вимоги до виконавчої служби щодо зняття арешту з машини і закриття провадження.
 7. Подання підготовлених документів до виконавчої служби.
 8. Здійснення в 5-денний термін контрольного запиту про винесення виконавцем відповідної постанови.
 9. Подання в 10-денний термін контрольного запиту про подання виконавцем заявки з метою зняття арешту з автомобіля.
 10. Отримання витягу з державного реєстру, який підтверджує, що арешт з машини був знятий.

Однак цей спосіб ефективний, якщо боржником є саме ви. Слід брати до уваги, що причин, за якими ваш транспортний засіб виявився під арештом, може бути безліч. Наприклад, такі ситуації часто виникають при «купівлі» машини за генеральною довіреністю. Слово «купівля» взяте в лапки, оскільки насправді при угоді такого роду право власності цілком не переходить до покупця. Відповідно, власником де-юре залишається продавець. І якщо проти продавця буде відкрито провадження, то першим, на що накладе арешт державний виконавець, буде саме «продана» за генеральною довіреністю машина. Крім того, «продавець» може передати «продане» авто в заставу, що також може спричинити накладення арешту.

Відзначимо, якщо з якихось причин арешт вашої машини таки стався, не слід впадати у відчай: існує велика кількість шляхів це вирішити. Юрист адвокатського об’єднання «Рябінін, Переверзєв і партнери» надасть вам допомогу у розв’язанні питання щодо зняття арешту з автомобіля.

Ми працюємо в містах: Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Полтава, Суми, Херсон, Миколаїв, Кропивницький, Житомир, Чернігів, Рівне, Черкаси, Хмельницький, Тернопіль, Вінниця, Львів, Луцьк, Чернівці, Ужгород, Івано-Франківськ.

Перевірка авто на предмет арешту

Важливо! Перевірити, чи не перебуває машина під арештом, можна, подавши заяву в спеціальні органи, які мають реєстри та бази даних. Не завжди фізична особа може отримати необхідну інформацію за своїм запитом. Крім того, враховуючи, що запит подається до держструктури, це може зайняти багато часу. В таких випадках необхідно звернутися до юриста або адвоката, які (як юридичні особи) мають більше прав і можуть витребувати необхідні документи. Тому для швидкого розв’язання цього питання радимо звертатися за допомогою до фахівців юридичної компанії.

Адвокат під час консультації відповість на всі важливі питання, зокрема:

 • Скільки часу може зайняти зняття арешту з авто?
 • Чи можна зняти машину з обліку, якщо вона перебуває під арештом?
 • Як зняти арешт з автомобіля, якщо борг оплачений і багато інших.

Краще один раз проконсультуватися і зробити все правильно за законом, ніж переплачувати та діяти методом проб і помилок.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):