Порядок призначення тимчасової державної допомоги на дитину — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Порядок призначення тимчасової державної допомоги на дитину

Окт 17, 2020
20:10

Непоодинокі випадки, коли батько чи мати ухиляються від сплати аліментів, їх місце перебування не відоме, чи просто у них відсутня можливість утримувати дитину, в такому випадку, у встановленому законом порядку, дитині призначається тимчасова державна допомога, яка не може бути меншою 30 відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Також, допомога призначається у випадку, якщо стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, або  визнано в установленому порядку недієздатним.

Призначення тимчасової державної допомоги здійснюється у відповідності до Постанови КМУ від 22.02.06 р. №189, якою затверджено Порядок призначення та виплати тимчасової  державної допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.

Для отримання тимчасової державної допомоги необхідно звернутись до управління праці та соціальної політики за місцем проживання того з батьків, у кого перебуває дитина на утриманні.

Для призначення тимчасової допомоги до органу соціального захисту населення необхідно подати наступні документи:

  • заяву встановленої форма;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) дитини;
  • довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) заявника.

Залежно від підстав на яких призначається тимчасова допомога, додатково додаються такі документи:

  • рішення суду про стягнення аліментів, довідка виконавчої служби про несплату аліментів протягом шести місяців;
  • довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження або про його перебування на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;
  • повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.

Інформацію стосовно порядку стягнення аліментів можна знайти — ТУТ

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):