Юрист з питань іпотеки. Адвокат з іпотечних кредитів — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Юрист з питань іпотеки. Адвокат з іпотечних кредитів

Ноя 13, 2021
19:11

Придбання житла в кредит для багатьох українців стає причиною затяжних фінансових проблем. До моменту останньої виплати й отримання підтвердження від банку про відсутність зобов’язань за договором не можна виключати варіант появи боргу, а через якийсь час — і втрати іпотечної нерухомості.

Протягом останніх 10–15 років іпотека обросла безліччю міфів. Відокремити правду від вигадки позичальникові буває дуже складно. Додають масла у вогонь і зміни в законодавстві. Прикладом є прийняття парламентом і вступ в силу з 23 квітня 2021 року Закону № 1381-IX про реструктуризацію іпотечних боргів по кредитах, узятих в іноземній валюті.

Розставити всі крапки над «і» може тільки кваліфікований адвокат з питань іпотеки. І такого юриста ви можете знайти в адвокатському об’єднанні «Рябінін, Переверзєв і партнери». Ставте будь-які питання, спеціаліст з іпотечних питань відповість чітко, грамотно і по суті. Отримуйте кваліфіковані консультації та інші послуги, що дозволять звільнитися від боргового вантажу, не втративши своє нерухоме іпотечне майно.

Як працює юрист по іпотеці в Чернігові та інших містах України

У пріоритеті нашої діяльності — надання послуг «під ключ», тобто супровід клієнта до повного розв’язання питання. Типові проблеми серед клієнтів АО «Рябінін, Переверзєв і партнери» — іпотечні борги, які стали наслідком кредитів, взятих до початку кризи 2008 року або до стрибка курсу долара у 2014 році.

В таких випадках у певний момент позичальник припиняє виплачувати заставний іпотечний кредит, і заборгованість зростає роками. За цей час чимало банків, які видавали іпотечні кредити, встигли стати банкрутами (були ліквідовані), а права вимоги по боргах через аукціон портфелями були викуплені фінансовими компаніями.

Подібним чином у позичальника з’являється новий кредитор, що діє набагато жорсткіше, ніж банк. Фінансові компанії, які викуповують заборгованість у банків, спочатку намагаються домовитися з боржником. Але ставки по кредиту виставляються надто високі. Наступний крок найчастіше — це перереєстрація іпотечної нерухомості без суду відповідно до ст. 37 або 38 Закону № 898-IV «Про іпотеку» від 05.06.2003, через державного реєстратора або приватного нотаріуса. А далі вже можуть відбуватися безпосередні спроби відібрати житло з виселенням колишніх власників.

За таких обставин юрист з іпотечних питань може розглянути варіант подання позову до суду. Наприклад, з метою визнання незаконною перереєстрації житла на кредитора. Але, виходячи з досвіду юристів з кредитних питань нашого адвокатського об’єднання, оптимальним виходом є переговори з фінансовою компанією.

Чого і яким чином можна досягти

Скориставшись послугами адвоката, з’явиться можливість погасити кредит, використовуючи наступну схему перевідступу на родичів (особисто іпотечний позичальник викупити власний борг законним шляхом не має права). Алгоритм дій наступний:

 1. Через адвоката домовитися з фінансовою компанією про суму викупу іпотечного боргу.
 2. Отримати гарантійний лист від фінансової компанії та переказати кошти.
 3. Укласти два окремі договори (між фінансовою компанією і родичами боржника): договір перевідступу права вимоги боргу та договір перевідступу права вимоги на предмет іпотеки.
 4. Оформлення родичами нотаріальної довідки про відсутність претензій до боржника.

Подібну схему цілком реально реалізувати. Головна умова — скористатись допомогою досвідченого адвоката.

Які аспекти включають послуги іпотечного адвоката

Послуги іпотечних юристів і адвокатів нашої компанії охоплюють такі напрямки:

 • консультування клієнтів у дистанційному режимі та офлайн;
 • представництво інтересів під час переговорів з представниками банку;
 • експертиза іпотечних документів (кредитного та договору іпотеки) на предмет пошуку невідповідності законодавству;
 • представництво інтересів під час судового розгляду.

Важливо! На цей час актуальною є допомога адвокатів і юристів позичальникам з реструктуризацією боргів по валютній іпотеці згідно з положеннями Закону №1381-IX.

Важлива інформація

 1. Дія мораторію на стягнення житла за борги за договорами валютної іпотеки поновлюється з 23 квітня 2021 року до 23 вересня 2021 року.
 2. Заяву кредитору щодо реструктуризації боргу необхідно подати до 23 липня 2021 року (для подання подібних заяв спадкоємцями та в разі судової суперечки встановлені спеціальні терміни).
 3. Обов’язковій реструктуризації на вимогу позичальника підлягають тільки зобов’язання, які відповідають певним умовам (зокрема, відсутність простроченої заборгованості станом на 1 січня 2014 року).

Конкретні особливості реалізації норм Закону залежать від ситуації позичальника. Оскільки мова йде про давні борги, важливо залучити досвідченого юриста, який розуміється з цього питання і знає, які важелі впливу використовувати в переговорах з кредитором.

Консультації адвоката з іпотечних кредитів: розв’язання складних питань

Будь-яка консультація адвокатів і юристів нашої компанії може надаватися як під час особистої зустрічі, так і в режимі онлайн. Ми — сильна команда фахівців, які працюють зі справами кредитування і проблемної заборгованості буквально щодня.

Якщо у вас виникли питання «Як закрити іпотеку достроково?» або «Як не дозволити колекторам забрати квартиру?», звертайтеся до нашого адвоката просто зараз — ми знайдемо для вас найкраще рішення.

Разом з тим, корисною є така послуга від адвокатів АО «Рябінін, Переверзєв і партнери», як консультація на етапі укладення іпотечного договору з банком. Скориставшись допомогою нашого юриста, ви зможете уникнути безлічі проблем, наприклад не покривати штраф банку при достроковій виплаті іпотеки.

При розв’язанні питання, як правильно закрити іпотеку, важливим моментом є схема, за якою здійснюється виплата — ануїтет або диференційована (класична). Банку апріорі невигідно, щоб позичальник погасив кредит раніше встановленого терміну.

Консультація іпотечного юриста дозволить з’ясувати:

 • Через який мінімальний термін з моменту оформлення іпотеки можна вигідно закрити кредит?
 • Чи передбачений штраф або виплата комісії при достроковому закритті?
 • Наскільки реально повернути страховку в таких умовах (мова йде про страхування життя позичальника або предмета застави)?

Також можливі консультації з наступних напрямків:

 • викуп кредиту;
 • зняття арешту з квартири;
 • питання, пов’язані з нерухомістю;
 • зняття арешту з авто;
 • сімейне право;
 • реєстрація/ліквідація ТОВ;
 • реєстрація СПД, ФОП та ін.

Мета іпотечного юриста/адвоката — позбавити клієнта від боргового вантажу по можливості зі збереженням нерухомості, придбаної в кредит. Шляхів досягнення цієї мети існує безліч.

Вартість послуг юриста/адвоката з питань іпотеки обумовлюється рівнем складності поставленого завдання і необхідними витратами часу. При цьому слід розуміти: на кону стоїть нерухомість (можливо, єдине житло). Розмір витрат на допомогу адвоката становить в рази менше, ніж вартість даного об’єкта, який можна втратити безповоротно.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):