Якщо у боржника відсутнє майно — то як стягнути борг? — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Якщо у боржника відсутнє майно — то як стягнути борг?

Янв 21, 2023
15:01

Якщо боржник не має майна і тим більше доходу, стягнути борг практично неможливо. Але треба випробувати усі кошти.

Також корисно знати: Стягнення боргу по розписці?

Для початку необхідно спробувати врегулювати суперечку у досудовому порядку. Варто поговорити із боржником, пояснити незаконність його дій, їх наслідки та запропонувати врегулювати конфлікт до суду. Можливо, поступки по обидва боки, відстрочення повернення боргу або розстрочка сприяють його поверненню.

Якщо переговори не допомогли, потрібно направити досудову претензію за місцем проживання або на юридичну адресу (якщо боржник – юридична особа) неплатника, в якій вказати причини спору, що виникли, терміни повернення боргу, наслідки неповернення, у письмовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Якщо досудового врегулювання не вдалося, стягнення провадиться за рішенням суду. Коли рішення суду набуде чинності:

Необхідно забрати виконавчий лист у суді та віднести його до судових пристав за місцем проживання боржника;

У приватних виконавців дуже багато роботи, тому всіма силами треба сприяти стягненню обов’язку. Якщо є інформація про майно, що приховується, рахунки, доходи боржника – треба негайно про це повідомляти пристава-виконавця, який веде виконавче провадження у вашій справі. Якщо боржник в офіційному шлюбі, то майно, нажите під час шлюбу, вважається спільним. Пристави можуть накласти арешт на таке майно та, у разі несплати боргу, виставити на аукціон та продати.

Можливо, що боржник очікував такого результату та підготувався заздалегідь, розпродав майно чи роздарував. Пристави обчислюють такі махінації та можуть визнати такі угоди нікчемними. З появою такої інформації, знову ж таки, необхідно про це повідомити;

Стягнення може бути спрямовано доходи. Виконавчий лист надається за місцем роботи боржника, де щомісячно утримуватиметься до 50% заробітної плати на користь позивача. Якщо неплатник – юридична особа, можна віднести виконавчий лист до банку, у якому відкрито його рахунок. Банк автоматично проводитиме списання грошових, що надходять на нього, на користь кредитора;

Клопотання приставам про накладення заборони на виїзд боржника за кордон, управління транспортним засобом також може сприяти поверненню боргу;

Пристави можуть описати побутову техніку, цінні речі за місцем проживання боржника.

На жаль, якщо неможливо встановити місцезнаходження боржника, його майна, боржник не має доходів і майна, то пристав поверне виконавчий лист кредитору. Але через півроку стягувач має право пред’явити виконавчий лист повторно, у боржника на той час може змінитися майнове та фінансове становище.

Якщо немає майна у боржника, то дії виконавців.

Якщо судові пристави безсилі, є ще два варіанти:

Банкрутство. У разі, якщо виконавче провадження закрите, пристави не виявили майна, на яке можна звернути стягнення, а виконавчий лист повернено стягувачеві, можна запустити процедуру банкрутства боржника. І тут судовий орган може запропонувати реструктурувати заборгованість, але те щоб термін повної її виплати становив трохи більше трьох років. При банкрутстві можуть бути оскаржені угоди з майном, укладені протягом 12 місяців до процедури банкрутства та 12 місяців після. Неприємні наслідки цієї процедури можуть змусити неплатника одуматися.

Після визнання банкрутом, як правило, боржник не зможе займати керівні посади протягом 5 років, усім його майном, рахунками в банках і навіть банківськими картками розпоряджатися арбітражний управляючий. Сам боржник буде позбавлений права розпорядження власним майном. У цьому випадку навіть єдине житло, якщо воно знаходиться в іпотеці, може бути продане керуючим.

І останній варіант, але не менш дієвий – звернення до колекторського агентства. Якщо сума боргу велика, то колекторське агентство, можливо, буде зацікавлене у його викупі. Зазвичай вартість послуг колекторів – від суми боргу (від 10 до 50%). Оплата послуг провадиться за фактом стягнення боргу. Перш ніж взятися за справу, колектори перевірять перспективність повернення боргу та ухвалять рішення.

Уважність при фінансових взаємодіях з юридичними та фізичними особами – найкращий спосіб не потрапляти до подібних ситуацій. На жаль, законодавство недостатньо захищає інтереси кредиторів та кошти може бути, і зовсім не вдасться повернути.

Якщо вам потрібна допомога у вирішенні проблеми з кредитами з банками, мікрофінансовими організаціями, колекторами, зняття арешту з нерухомості, то вам допоможуть адвокати адвокати АО “Рябінін, Переверзєв та Партнери”. Маючи великий досвід судової практики (більше 12 років), юристи допоможуть списати відсотки, які були нараховані кредиторами та зняти усі арешти з майна чи нерухомості.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):