Як виїхати за кордон під час воєнного стану? Як проїхати кордон. Як стати біженцем. Адвокат військовий у Хмельницькому. — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Як виїхати за кордон під час воєнного стану? Нові способи — коментар адвоката.

Мар 18, 2022
00:03

Як повідомив очільник Мінсоцполітики, спрощено процедуру перетину кордону для спеціальних категорій людей,  а саме:  з інвалідністю і супроводжуючих їх осіб.  Крім того, посилив контроль за виїздом дітей з вразливих категорій.

Постановою КМУ,  інваліди І та ІІ груп, незалежно від віку, перетинають державний кордон нашої країни при наданні таких документів:

  • довідки до акту огляду МСЕК.
  • або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України „Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”,
  • або довідки про отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на соц. допомогу та пенсію.

На думку керівника АО «Рябінін, Переверзєв та Партнери» що знаходиться в м. Хмельницькому Основною  проблемою є: під час термінової евакуації велика кількість чоловіків з інвалідністю І та ІІ груп віком від 18 до 60 років не мають взагалі військових квитків. А навіть якщо є, т відсутня відмітка про непридатність.

Питання зрозуміле, але  жодний прикордонник не пропустить їх через кордон та направить на медкомісію у військові комісаріати для отримання довідки (відмітки) про непридатність до військової служби. З цим стикнулись тисячі чоловіків з інвалідністю І та ІІ груп, зокрема, котрі не мають очей, абсолютно не мають слуху, у яких відсутні кінцівки. Для оптимізації даного процесу, уряд ми розширив перелік документів, які підтверджують групу інвалідності, і можуть бути підставами для пропуску на кордоні.

Також згідно рішення Уряду, разом з кожною людиною з інвалідністю І та ІІ групи, які потребують постійного стороннього догляду, можуть перетинати кордон  разом із одним із членів сім’ї першої черги, який є повнолітнім, або одній іншій особі яка є повнолітньою та догляд. Документом, що доводить здійснення догляду може бути посвідчення: довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

Інваліда, який визнано недієздатним (обмежено), має право супроводжувати один опікун, піклувальник або член сім’ї першої черги, який є повнолітнім.

Питання супроводжуючої особи щодо особи яка потребує догляду, — це питання здійснення нормальної життєдіяльності.  За постановою КМУ, супроводжувати може один з батьків, жружиа (чоловік),  діти  з 18 років, опікун, піклувальник або інша особа, яка здійснює догляд за такою людиною.

Наразі Уряд видає на місця необхідні вказівки. Вирішення питання здійснюється в терміновому режимі.

 

Олександр Пеерверзєв, керівник АО «Рябінін, Переверзєв та Партнери».

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):