Як оскаржити відмову від спадщини в Україні — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Як оскаржити відмову від спадщини в Україні

Дек 10, 2022
15:12

Ухвалення спадщини має відбуватися у шестимісячний термін після відкриття справи. У цей час людина може і відмовитися від майна. Уся процедура проводиться у нотаріуса. Після закінчення цього періоду оформити відмову вже неможливо.

Можливість оформлення відмови у зазначений законом період.

Все майно спадкодавця називається спадковою масою. Людина, яка претендує на спадщину за законом, має право оформити письмову відмову. Така процедура проводиться за такими правилами:

  1. За місцем відкриття справи людиною подається заява. Зробити це потрібно у шестимісячний термін;
  2. Пишеться воно самостійно або через іншу особу, якій видається довіреність на проведення такої роботи.

Слід пам’ятати, що відмовитися можна лише від усієї спадщини, а не її частини.

Як заперечити відмову від спадщини.

Спадкоємець, який відмовився від майна, повинен чітко подавати всі наслідки свого вчинку. Також роз’яснювальну роботу з ним проводиться нотаріусом. Заперечити свою відмову можна лише у виняткових випадках. До них відносяться:

Якщо він був зроблений недієздатною людиною;

Коли особа була введена в оману через обман;

У разі загрози людині вчиненням з неї фізичної розправи.

Щоб оскаржити відмову від спадщини, потрібно подати заяву до суду. При цьому заявник повинен дбати про збирання всіх необхідних документів. У цій справі краще провести юридичну консультацію адвоката у спадкових справах, який допоможе все зробити правильно і вчасно.

Необхідні докази під час оскарження відмови від спадщини.

Щоб позивачеві довести у суді свою позицію, йому необхідно ретельно підготуватися. Для цього потрібно зібрати всі необхідні докази. Вони повинні мати такий характер:

  1. Свідчення знайдених свідків, які підтвердять позицію заявника;
  2. Довідки від медичних працівників, які підтверджують факт недієздатності людини;
  3. Судове рішення, в якому вказується на те, що людина, яка змусила спадкоємця написати відмову, притягнута до відповідальності.
  4. Якщо вдасться зібрати інші документи, то вони мають бути обов’язково залучені до справи у спадковій суперечці.
  5. Строк давності за визнанням правочину недійсним становить один рік. Датою його обчислення є момент, коли причини, через які заявник відмовився від спадщини, припинили свою дію. Всі ці моменти треба грамотно підрахувати і у разі чого чіплятися і в суді вже домагатися відміни відмови від спадщини.

Оскільки відмова від спадщини може розглядатися тільки в процесі судового розгляду, на засіданні має бути відповідачем. Ним виступаємо спадкоємець, який одержав право володіти майном після відмови основної особи. Також на засідання викликається нотаріус, який оформив цей документ. Опитується ця людина, наскільки чітко він висловив наслідки такого кроку заявнику. Перевіряється, чи правильно проводилася процедура оформлення, і чи не було порушено законодавство.

Якщо наведені докази суд визнає вагомими, він скасує оформлену відмову. Тому потрібно чітко підійти до цього моменту і ретельно підготуватися до засідання за допомогою фахівців – юристів та адвокатів.

Адвокатське об’єднання “Рябінін, Переверзєв та партнери” вже понад 10 років займається спадковими суперечками різного характеру та має величезний досвід ведення справ, пов’язаних зі спадщиною. Радимо перед тим, як приймати якесь рішення, звернеться за юридичною консультацією до адвоката у спадкових справах, який проаналізує вашу проблему і дасть чіткі інструкції, як потрібно діяти і які шанси є у людини з оскарження відмови у спадок.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):