Процедура отримання громадянства України — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Процедура отримання громадянства України

Янв 26, 2023
15:01

Попри думку скептиків, вагомість паспорта громадянина України зростає. Для багатьох осіб українське громадянство чи резидентство відкриває більш широкі можливості для реалізації прав та свобод. Поряд з цим отримання громадянства України – це складна юридична процедура, яка потребує чималих витрат часу та спеціальних знань.

Свою допомогу у проходженні цієї процедури готові надати експерти команди адвокатського об’єднання «Рябінін, Переврзєв та партнери». Наша компетенція та практичний досвід у сфері міграційних правовідносин дають можливість максимально скоротити час оформлення документів та досягнення кінцевої мети.

Як набути українського громадянства?

Набуття українського громадянства регулюється положеннями законів №2235-III «Про громадянство» від 18.01.2001 та №2491-III «Про імміграцію» від 07.06.2001, відповідними підзаконними актами.

Відповідно до законодавства, процес набуття громадянства (натуралізації) може відбуватися у загальному порядку або за спрощеною процедурою.

Важливо! Спрощене набуття громадянства України допускається:

 • За спорідненістю (від лат. Jus sanguinis «право крові») – за громадянством батьків незалежно від того, де вони проживають;
 • За територіальним походженням (від лат. Jus soli «право землі») – у разі народження/проживання в Україні одного з батьків, дідуся/бабусі (до 1991-го);

Також важливо знати: Отримати Статус біженця в Україні. Допомога адвоката для осіб нелегально прибувши на територію України

Якщо це поновлення (відновлення) громадянства України – у разі, коли таке громадянство було в особи колись раніше.

Відповідно до статті 9 закону №2235-III, у загальному порядку стати громадянином України іноземець або особа без громадянства має право, якщо:

 • Перебуває у шлюбі з громадянином України понад 2 роки;
 • Проживає постійно країни на підставі ПМП 5 і більше років;
 • Проживає законно в Україні у статусі біженця/ особи без громадянства 3 роки та більше;
 • Проходить військову службу у Збройних силах України за контрактом не менше ніж 3 роки.

Чи можливе подвійне громадянство в Україні у 2022 році?

Важливо! Стаття 4 розділу I Конституції України чітко визначає принцип громадянства. Іноді до парламенту вносяться законопроекти щодо легалізації «подвійного» чи «множинного» громадянства. Але конституційний принцип поки що залишається непорушним.

Водночас відповідальності за подвійне громадянство у вигляді санкцій законодавством не передбачається. Єдино можливий наслідок наявності крім українського ще одного чи кількох паспортів – це позбавлення громадянства України. Проте на практиці така процедура реалізується дуже рідко.

Як оформити громадянство України?

Спершу слід з’ясувати підстави для набуття громадянства України. Залежно від них, збирається та подається до міграційної служби відповідний пакет документів.

До відома! Оформлення громадянства України загалом займає близько одного року. А за спрощеною процедурою терміни можна скоротити до 3-4 місяців. Тому в першочерговому порядку (якщо це є доцільним) спеціалістами Ао «Рябінін, Переверзєв та Партнери» аналізується можливість використання цієї процедури.

Претенденту на український паспорт слід дотримуватись умов отримання громадянства України:

 • Підтвердити визнання законодавства України офіційно;
 • Перебувати біля країни легально (легальне перетин кордону при в’їзді, наявність ПМЖ);
 • Дотримуватися вимог щодо безперервного перебування в країні – у відповідних випадках;
 • Підтвердити знання державної мови;
 • Надати докази фінансової спроможності – довідку про доходи.

Якщо ваша мета – набуття українського громадянства, фахівці АО «Рябінін, Переверзєв та Партнери» готові надати всю необхідну юридичну підтримку!

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):