Как составить долговую расписку? Как гарантировать возврат денег? Консультация адвоката г. Чернигов — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Как составить долговую расписку? Как гарантировать возврат денег? Консультация адвоката г. Чернигов

Май 19, 2021
18:05

Как составить долговую расписку? Как гарантировать возврат денег? Консультация адвоката г. Чернигов.

Одразу хочу зазначити, що в разі, коли вам не повертають борг за розпискою, раджу звернутися до суду із позовною заявою про стягнення боргу.

Нині рівень правосвідомості громадян зростає і вони прагнуть задокументувати правовідносини. Адже в разі, якщо Вам борг не повернуть, дуже складно буде довести сам факт передачі грошей, якщо не буде підписаного договору позики, і хоча б розписки.

Перш за все, вкажіть в договорі прізвища, імена та по батькові обох сторін, найменування сторін (Займодатель і позичальник). У заголовку вкажіть назву договору ( «договір позики», «договір безпроцентної позики» і т.д., а також дату і місце укладення угоди.

Далі, слід вказати в договорі всі істотні умови. Формулювання предмета договору слід взяти з тексту частини 1 статті 1046 Цивільного кодексу України. Обов’язково вкажіть суму позики (цифрами і прописом), грошову одиницю, ставку відсотків (якщо такі передбачені), термін повернення коштів (також цифрами і прописом).

Договір позики є т.зв. «Реальним» договором, тобто вважається укладеним з моменту передачі грошових коштів. Факт передачі суми позики слід неодмінно закріпити в самому договорі, а ще краще — додатково скласти розписку боржника про отримання суми позики.

Договір позики може бути процентним або безвідсотковим. Якщо Ви, як фізична особа, даєте в борг суму, що перевищує 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, вважається, що договір є процентним. При цьому, розмір відсотків встановлюється на рівні облікової ставки НБУ, якщо інше не буде прописано Вами в договорі.

Які ж гарантії повернення коштів? – розповідає адвокат Рябінін Денис Дмитрович, офіс якого знаходиться в м. Чернігові.

Для гарантування повернення коштів пропишіть в договорі умова сплати певних відсотків річних (можна навіть 100%) у разі прострочення повернення грошових коштів, за весь час прострочення.

У світлі сьогоднішніх кризових явищ в економіці, доцільно буде прикріпити суму позики до доларового еквівалента. Це означає, що на момент повернення позики боржник повертає суму в гривнях, рівну (за курсом на момент платежу) тій сумі доларів, яка відповідає сумі позики в гривнях (за курсом на момент передачі грошей).

Непогано буде також передбачити відповідальність боржника у вигляді штрафу (одноразового платежу за прострочення), а також пені (платежів у відсотках від суми боргу за кожен день прострочення). Будьте уважні: пеня не може становити більше подвійної облікової ставки НБУ.

З цими питаннями нерідко зустрічаються найкращі адвокати м. Чернігова.

В кінці договору вкажіть, що сторони повністю розуміють його зміст, а сам договір був укладений для настання реальних правових наслідків, з додатковим підписом кожної зі сторін біля цієї фрази. Таке формулювання буде корисним в разі спроб визнання договору недійсним.

Далі вкажіть ПІБ, адреси, ідентифікаційні коди, банківські реквізити кожної зі сторін. Перевірте відсутність в договорі помилок, необхідно пронумерувати його сторінки. Підписи сторони ставлять на кожній сторінці договору, і додатково — в кінці, під його текстом.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):