Офіс юриста, адвоката Рябініна Дениса Дмитровича знаходиться в місті Чернігів.
Юридичний стаж – більше 15 років.
Для прикладу вирішено змодулювати наступну ситуацію:
Нещодавно купив консерви, причому вельми не дешеві. У підсумку опинився в лікарні. Як мені захистити свої права?
Адвокат з м. Чернігова Рябінін Денис Дмитрович:
Шкода, яка завдається здоров’ю внаслідок вживання продуктів харчування з дефектами, допущеними при виробництві, розробці рецептури, зберіганні і т.д. повинен бути повністю відшкодована продавцем або виробником товару на розсуд постраждалої сторони. Як виняток може послужити ситуація, коли він зможе доведено зворотне: шкода покупцеві завдано внаслідок недотримання правил вживання, зберігання, перевезення продукту або в результаті ряду інших, незалежних від нього причин.
Слід зазначити: в Україніні діє Держпродспоживслужба.
Як юрист, хочу зазначити, що компенсацію шкоди, отриманого через вживання в їжу товару неналежної якості, має право будь-який потерпілий. Однак важливо врахувати те, що шкода може бути відшкодована лише за умови, що він був нанесений протягом терміну дії відповідної терміну придатності. Якщо на товар відсутній термін придатності, другою стороною була озвучена повна і вся необхідна достовірна інформація щодо цього питання, або клієнт не був проінформований, що після закінчення терміну придатності продукт може бути небезпечний, шкода відшкодовується незалежно від терміну давності його нанесення.
Як відшкодування можуть розглядатися втрачений внаслідок хвороби дохід та інші витрати, понесені в процесі відновлення здоров’я. До останнього відносяться витрати на спеціальне харчування, покупка лікарських препаратів, догляд з боку третіх осіб, лікування на території санаторіїв і курортних зон, підготовка до іншої професії внаслідок недієздатності. Ці та інші компенсаційні виплати будуть покладені на продавця неякісного товару, якщо було видано висновок про те, що постраждалій стороні потрібні перераховані вище види допомоги і догляду, проте вона не має можливості отримати їх на безоплатній основі.
Якщо конфлікт не буде врегульовано полюбовно, потерпілий має право звернутися за допомогою до судових інстанцій. Однак при цьому йому потрібно надати доказову базу, яка є підтвердженням заподіяної життю та здоров’ю шкоди, дані про розмір понесених витрат на відновлення, а також того, що відповідач є винуватцем події або особою, яка зобов’язана за законом компенсувати шкоду.
Факт отримання компенсаційної виплати в установленому судом розмірі не позбавляє потерпілого права на чергове пред’явлення подібної вимоги винуватцю події, якщо наслідки понесеного в минулому збитку стали причиною додаткових витрат на лікування, лікарські препарати, зміст в медичних установах і т.д.
Купили неякісний товар? Вас не влаштовує надана вам послуга? Вам зробили неякісний ремонт? Не відкладаючи в довгий ящик, телефонуйте або пишіть нам, і кваліфікований юрист по захисту прав споживача встане на захист ваших прав.