Як швидко продати квартиру з боргами? Консультація адвоката з м. Чернігова. — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Як швидко продати квартиру з боргами? Консультація адвоката з м. Чернігова.

Июн 10, 2022
23:06
адвокат, Чернігів, борги, нерухомість, комуналка,

Як швидко продати квартиру з боргами? Консультація адвоката з м. Чернігова.

Щоб купити квартиру або її частку у праві спільної часткової власності, потрібно укласти угоду (договір купівлі-продажу). В цьому випадку важливо, щоб нерухомість не була арештована, а власник мав право на відчуження житлової площі.

Як продати арештовану квартиру?

Виходячи із статті 56 Закону України «Про виконавче провадження» забороняється продаж арештованої квар

тири. Відповідно до статті 59 цього закону, будь-які дії, пов’язані з заарештованою квартирою, тягнуть за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

Відповідно до чинного законодавства, будь-які дії на кшталт розтрати, відчуження, обміну пов’язані з заарештованою нерухомістю караються штрафними санкціями у розмірі 200-500 неоподатковуваних мінімумів. У найгіршому випадку може загрожувати обмеження волі до 2 років.

Таким чином, продаж та придбання квартири, її частки, на яку накладено арешт, заборонено та кримінально карається. Тільки після зняття арешту майна власник може розпоряджатися своєю власністю.

Для зняття арешту потрібно провести переговори щодо закриття проблеми з кредитором або з особою, яка наклала арешт. Або здійснити зняття арешту через суд.

Як продати квартиру з боргами покомунальним послугам?

Якщо нерухомість, в даному випадку квартира з боргами, але поки що справа до суду не дійшла, виконання рішення про арешт квартири немає, квартиру можна з боргами продавати іншій фізичній особі. Причому власник квартири може у такому разі повідомити про борг або не повідомляти.

Зверніть увагу, що нові власники житлової площі згідно із законом також не повинні відповідати та оплачувати комунальну заборгованість колишніх господарів квартири. Регіональні обленерго та облводоканал не можуть відмовити новому власнику у переукладанні договірних зобов’язань через заборгованість, що накопичувалася до них, а також відключити їх від надання послуг. Про це повідомляється в одній із справ Великої палати Верховного суду №757/45133/15-ц, яку адвокати АО «Рябінін, Переверзєв та Партнери» успішно викристовують, надаючи правову допомогу новим власникам квартири.

По суті, якщо це не заборгованість власника, то він не зобов’язаний за них платити. Також якщо людина звернулася до обленерго із укладанням договору, а їй відмовили, вимагаючи повернути заборгованість минулих власників, то в цьому випадку комунальні служби порушують чинне законодавство

Вони мають із новими власниками підписати договір на надання комунальних послуг та займатися самостійним стягненням заборгованості зі старих власників.

У Верховному суді зазначають, що в цьому випадку немає винятків із правил, і боргами старих клієнтів нових мешканців не можна обтяжувати. Нового клієнта повинні підключити та обслуговувати у стандартному порядку: постачальник електроенергії, води, газу зобов’язаний надати проект договору протягом тижня, якщо потужність квартири становить 150 кВт. Якщо потужність вища, то питання з підключенням має вирішитись протягом двох тижнів. Проблем із комунальним обслуговуванням не має бути. Нові власники квартир, житлових будинків, офісів можуть не знати про комунальну заборгованість, пов’язану з новопридбаною квартирою. Тому проблема із незнанням про комунальні борги – людський фактор.

Як продати квартиру з боргами з комуналки?

З іншого боку, нерідко трапляються випадки шахрайства та підробки документів, коли власники квадратних метрів у висотці надають підроблені документи, нібито від комунальних служб щодо відсутності боргів. Тільки згодом може з’ясуватися, що це фікція.

У такому разі продавці та покупці повинні знати, що підробка офіційних паперів, у тому числі і квитанцій за комунальні послуги, заборонена законом та карається штрафними санкціями, а також на строк до 3 років. У такому разі, ще до купівлі та підписання договору купівлі-продажу рекомендується уточнити, чи справді сплачені всі борги з квартирної оплати.

Як продати фізичній особі квартиру із боргами по ЖКГ?

Продавцям можна рекомендувати повідомляти покупцям одразу про наявність боргів по квартирній оплаті. У даному випадку, раціональним виходом із ситуації буде зниження вартості нерухомості на суму боргів, що накопичилися.

Якщо новий власник не в курсі наявності боргів по житлово-комунальних послугах, то він як новий власник повинен почати життя з нуля. Однак у нього може бути проблема пов’язана з відсутністю в Україні права щодо цього прецеденту.

Зрозуміло, потрібно у вимогі підключення електрики, газу та води послатися на цю ухвалу Верховного суду, але, ймовірно, цього доказу не вистачає. У кожному індивідуальному випадку доведеться подавати позов до суду та відстоювати свої права з підприємствами комунального обслуговування до кінця.

Ви також можете замовити послугу з погашення боргів по комунальних до 300 тис., гривень та отримати повний юридичний супровід та вирішення питань з ЖЕКом.

Якщо потрібна допомога спеціалістів з  приводу супроводу нерухомості, вирішення питання питанн по боргам ЖКГ, адвокатське об’єднання “Рябінін, Переверзєв та Партнери ”, обов’язково допоможе.

Контактний телефон: 0934039250 — адвокат в Чернігові —  Олександр Переверзєв.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):