Як розірвати шлюб через суд Онлайн в Україні? — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Як розірвати шлюб через суд Онлайн в Україні?

Окт 4, 2022
17:10

Ви перебуваєте за кордоном? Ви вважаєте, що ваш шлюб вичерпав себе через різні погляди на життя, методи виховання дітей та ведення побуту? Хочете здобути свободу, але партнер мислить інакше і не хоче розлучення? У такому разі ваш шлях до вільного статусу лежить через позовну заяву на розлучення (тобто розірвання шлюбу через суд).

Порядок дій:

  1. Звязок з адвокатом: 0934039250.
  2. Попередня консультація — безкоштовна.
  3. Онлайн підписання договору.
  4. В день підписання договору, адвокат діючи в ваших  інтересах звертається до суду за розірванням шлюбу.
  5. Все, готово )

Процедура розлучення через суд.

Шлюбний процес через суд стартує з підготовки позовної заяви (ст. 175 ЦПК України), в якій чоловік чи дружина (позивач) опише обставини, через які подальше сімейне життя неможливе. Позов можна скласти самостійно або доручити це питання адвокату з розлучень, який у найкоротші терміни правильно підготує позов.

Які документи потрібні, щоб подати позов на розлучення?

Обов’язковими документами є:

  • Свідоцтво про одруження (копія);
  • Свідоцтво народження дитини (копія);
  • Паспорт, ІПН подружжя;
  • Квитанція (чек) про сплату судового збору, розмір якого встановлено державою (сума 2023 року – 1073 грн).

Як подати заяву про розірвання шлюбу до суду.

З позовної заяви та перелічених вище документів (у тому числі й квитанції) позивач повинен зробити по одній копії. До суду треба подати два пакети – один для суду, другий – для відповідача.

Найчастіше позов про розірвання шлюбу подається за місцем проживання відповідача, тому може бути районний чи міський суд.

Важливо! Якщо суд після ознайомлення з позовом виявить помилки, то позивач отримає поштою судову ухвалу, в якій буде зазначено, що саме потрібно виправити. На виправлення помилок, зазначених у судовому ухвалі, у вас буде всього 5 днів.

Розлучення через суд – терміни.

Оскільки Україна не перший рік живе в умовах карантину з covid-19, то стандартний термін розгляду справ судом дещо затягнувся та становить від 3 до 7 місяців (на перебіг справи впливає завантаження судді). При цьому варто нагадати, що у разі неправильно складеного позову або повного комплекту документів розгляд справи про розлучення буде продовжено. Краще відразу з таких питань звертатись до сімейного юриста, це буде правильно.

Чи можна подати на розлучення онлайн?

Розлучення онлайн в Україні неможливе, навіть через РАГС і за згодою сторін. Але є можливість подати онлайн заяву про розлучення і через 30 днів з’явитися для оформлення розлучення. У цьому випадку подружжю слід мати електронно-цифрові підписи.

Цю процедуру можна зробити через спеціальний веб-портал Мін’юсту «Звернення у сфері державної реєстрації актів громадянського стану». Список документів для подачі мінімальний: паспорт чоловіка/дружини, а також квитанція про сплату державного мита.

Дистанційний спосіб працює і під час розлучення через суд. Зовсім не обов’язково їздити до суду особисто – тепер це можливо доручити адвокату по онлайн розлученням.

Розлучення через суд із дітьми.

Також корисно знати: Допомога сімейного адвоката у спорах щодо стягнення аліментів

Наявність дитини дещо ускладнює процедуру розлучення через суд, оскільки під приціл судді потрапляють усі деталі розставання батьків стосовно їх дитині, а саме: питання її подальшого проживання, виховання, матеріального утримання (хто платитиме аліменти) тощо. Питання про аліменти рекомендується вирішити батькам до суду шляхом укладання аліментної угоди. Також слід скласти додатковий документ, в якому будуть викладені всі домовленості щодо дитини: місце, де вона надалі проживатиме, коли бачитиметься з іншим батьком тощо.

Розлучення з дітьми без суду, через РАГС можливе у випадках, коли один із батьків:

А) перебуває у місцях позбавлення волі терміном понад три роки;

Б) Невідомо пропав;

В) Визнаний офіційно недієздатним. Ці умови прописані у ст.107 Сімейного кодексу України.

Якщо у вас виникли запитання або потрібна допомога сімейного юриста у складанні позовної заяви на розлучення, звертайтеся за юридичною консультацією до Адвокатського Об’єднання “Рябінін, Переверзєв та Партнери”. Досвід наших фахівців допоможе Вам вирішити всі проблемні питання пов’язані з розірванням шлюбу, аліментами, позбавленням батьківських прав та інших питань.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):