Як отримати свідоцтво про народження або смерті особи в зоні АТО – консультація адвоката м. Чернігів — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Як отримати свідоцтво про народження або смерті особи в зоні АТО – консультація адвоката м. Чернігів

Апр 24, 2021
20:04

Хто може звернутися за отриманням документів? Куди подавати заяву? Який час для розгляду заяви? Кому видається копія рішення суду? На ці питання надасть відповіді адвокат Рябінін Денис Дмитрович, що надає юридичні послуги в місті Чернігові.
Уже довгий час для жителів так званої зони АТО отримати свідоцтво про народження чи смерть — справжній квест з подоланням безлічі перешкод і бюрократичних головоломок.
І ось днями був прийнятий Закон, який частково вирішує цю проблему і спрощує процеси отримання таких свідоцтв.
Як тепер отримати свідоцтво про народження або про смерть жителям зони АТО?
Хто подає заяву?
Для отримання свідоцтва про народження: Батьки, родичі, законні представники або адвокат.
Для отримання свідоцтва про смерть: родичі померлого, їх представники, адвокат.
Куди подавати заяву?
У будь-який суд на території України за межами зони АТО. Місце вашого фактичного проживання значення не має! Тобто, якщо ви живете в Ворошиловському районі міста Донецька, вам не потрібно шукати, куди ж переїхав цей Ворошиловський районний суд. Ви можете вибрати той, в який вам зручніше дістатися.
Коли заява має бути розглянута і виконано?
Такі заяви розглядаються невідкладно з моменту надходження до суду. Виповнюється рішення так само негайно. При необхідності, рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України. Однак це не зупиняє його виконання.
Кому видається копія рішення суду?
Всім особам, які беруть участь у справі. Крім того, рішення має бути невідкладно направлено до РАГСу за місцем ухвалення рішення, щоб факт народження або смерті був зареєстрований державою.
Даний закон вступить в силу на наступний день після опублікування.
Звичайно, такі нововведення не вирішують проблему остаточно. Навряд чи молодим батькам або людям, у яких зовсім недавно помер близька людина, хочеться стояти годинами в чергах на блок-постах, витрачати стільки часу, сил, та й грошей. Адже проїзд за територію зони АТО зараз — задоволення недешеве.
Виходом з такої ситуації стане допомога кваліфікованого адвоката. Я готовий надати допомогу в отриманні таких свідчень і взяти на себе всі питання, пов’язані з цим завданням.
Звертайтеся в будь-який час за телефонами або будь-яким іншим зручним для вас способом. Всю контактну інформацію ви можете знайти тут.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):