Виконавче провадження — що може зробити виконавча служба? — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Виконавче провадження — що може зробити виконавча служба?

Ноя 30, 2021
04:11

На сьогоднішній момент законодавство України у сфері стягнення боргів досить жорстке, і за останні два роки зазнало значних змін. Зокрема, було запроваджено інститут приватних виконавців, які працюють вкрай ефективно і дуже швидко. Також діє Державна виконавча служба (далі ДВС). Наприклад, процедура виселення осіб може здійснюватися тільки представниками ДВС.

Механізми стягнення боргів виконавчою службою

Як приватні виконавці, так і ДВС можуть заарештувати всі види карт, депозити й рахунки боржника, тому що знято поняття банківської таємниці. Кошти з зарплатних карток, поточних рахунків, депозитів можуть бути списані в рахунок погашення боргу або кредиту. Поширені випадки, коли заарештовують зарплатні та соціальні картки, на які надходять пенсія та соціальна допомога. Відповідно до нового закону буде відбуватися примусове стягнення боргів з банківських карток.

Також виконавча служба може накласти заборону на виїзд за кордон або загальний арешт на будь-яке майно боржника (автомобіль, квартиру, будинок, землю). Якщо сума боргу досить велика, наприклад, перевищує 120 тисяч гривень, то це майно може бути виставлено на реалізацію й продано:

  • Якщо ми говоримо про будинок, землю або квартиру, їх описують і виставляють на продаж. Згодом покупець може здійснити виселення боржників.
  • Що стосується транспортних засобів,їх ставлять у розшук, конфісковують, після чого також продають з торгів.

Крім того, виконавці можуть здійснювати виїзд за адресою проживання боржника з метою опису його майна та накладати арешт на офіційні доходи боржника (аж до 50 %). Примусове виселення боржника здійснюється лише на підставі окремих рішень суду.

Чи можна домовитися з виконавчою службою?

Запам’ятайте: з ДВС домовитися неможливо. Суть роботи служби міститься в її назві — вона виконує рішення суду. Тобто, якщо в рішенні зазначено, що сума боргу складає 1 мільйон гривень, ДВС повинна її стягнути. Крім цього також необхідно буде додатково сплатити 10 % виконавчого збору на користь держави.

Якщо мова йде про приватного виконавця, він стягує не 10 % виконавчого збору на користь держави, а отримує 10 % премії. Ось з ним можна домовлятися, наприклад, щоб розмір цієї премії був менший в разі виплати боргу. Тобто приватні виконавці можуть йти на поступки, щоб отримати менший відсоток, але гарантовано, ніж стягувати більшу суму з важкими зусиллями.

Як зупинити виконавче провадження в Україні?

Існують два варіанти закриття виконавчого провадження без виплати повної вартості боргу:

  1. Оскарження в суді.
  2. Переговори та домовленості з кредитором.

Припустимо, якщо ви згідно з рішенням суду винні 1 млн грн, але зможете домовитися з кредитором про сплату 500 тис. грн, кредитор відкличе виконавчий лист і провадження буде закрито. Відповідно, все, що вам залишиться зробити:

  • У випадку з ДВС — сплатити 10 % збору або оскаржити їх через суд.
  • Якщо це приватний виконавець — домовитися з ним про меншу суму або також оскаржувати його винагороду через суд.

Шляхи скасування виконавчого провадження в Чернігові й Україні

Варіантів закриття виконавчого провадження є декілька:

  1. Повна сплата боргу

Звичайно, цей варіант підходить не всім, тому розглянемо інші.

  1. Часткова сплата боргу

Ви домовляєтесь з кредитором про те, щоб сплатити меншу суму, ніж вказано в рішенні суду. Після цього кредитор відкликає свої виконавчі листи, а боржнику необхідно сплатити виконавчий збір (ДВС) або винагороду (приватному виконавцю) чи оскаржити це в судовому порядку.

  1. Закриття виконавчого провадження через суд

У цьому випадку ви безпосередньо в суді заперечуєте сам факт відкриття проваджень, і в разі успіху вони будуть закриті.

Інших варіантів поки не існує.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):