Цікавий кейс нашого об’єднання за ч. 1 ст.130 КУПАП.Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння. — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Цікавий кейс нашого об’єднання за ч. 1 ст.130 КУПАП.Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння.

Июн 30, 2023
18:06

Цікавий кейс нашого об’єднання за ч. 1 ст.130 КУПАП (Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння).

Апеляційний суд  скасував постанову першої інстанції, аргументуючи тим, що не є адміністративним правопорушенням дія, яка хоч і передбачена цим Кодексом або іншими законами, що встановлюють відповідальність за адміністративні правопорушення, але вчинена в стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, яка загрожує державному або громадському порядку, власності, правам і свободам громадян, установленому порядку управління.

Загальновідомо, що у нашій країні йде війна, Особа, що притягається до адмін.. відповідальності, є солдатом ЗСУ та проходить військову службу, про що свідчать надані ним документи під час апеляційного розгляду. Його доводи про те, що 05 січня 2023 року о 05 год. 05 хв. по вулиці Київській, 13 у м. Чернігові, повертався додому після того як відвіз товариша на автобус, який також є військовослужбовцем і у разі його відмови, запізнився б з прибуттям до своєї військової частини, нічим не спростовані.

На відеозапису, доданому до матеріалів справи видно, що ОСОБА_1 було зупинено за порушення п. 11.4 Правил дорожнього руху, останній після зупинки і спілкування з поліцейськими не заперечував, що на передодні вживав алкогольні напої з товаришем, якого вранці пообіцяв відвезти на автобус.

Результат продування приладу Драгер показав 0, 65 проміле, з чим погодився водій.

З огляду на те, що у нашій державі введений військовий стан, комендантська година, тривалість якої у січні 2023 року закінчувалася о 5 годині ранку, пояснення водія, який є солдатом та проходить військову службу, про те, що він відвозив товариша військовослужбовця, щоб той не запізнився на автобус та вчасно повернувся до військової частини, які нічим не спростовані, і те, що рух транспорту до 5 години ранку був заборонений, дії водія підпадають під ознаки ст. 18 КУпАП та виключають адміністративну відповідальність.

Захистом інтересів клієнта займався наш керівник – адвокат Рябінін Денис Дмитрович.

Посилання на судове рішення: https://reyestr.court.gov.ua/Review/111298217

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):