Спрощено порядок встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Спрощено порядок встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України

Окт 18, 2016
06:10

04.02.16 року, Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України».

Вказаним Законом було доповнено Цивільний процесуальний кодекс України статтею 257-1, яка визначає особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України. Законом значно спрощено процедуру встановлення факту народження та встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території.

У вказаних змінах вбачаються наступні позитивні моменти:

  1. З відповідною заявою про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України відтепер можна звертатись до будь-якого місцевого загального суду за межами окупованої території.
  2. Строк розгляду заяви складає 24 години з моменту надходження відповідної заяви до суду.
  3. Копія рішення видається заявнику одразу після закінчення судового засідання.

В оригіналі стаття 257-1 ЦПК України згідно Закону викладена наступним чином:

«Стаття 2571. Особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України

  1. Заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника. Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.
  2. Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.
  1. У рішенні про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, зокрема, мають бути зазначені встановлені судом дані про дату і місце народження особи, про її батьків.
  1. Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню.Рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. Оскарження рішення не зупиняє його виконання.
  1. Копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи.»

Зразок заяви про встановлення факту народження або смерті на окупованій території — тут.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):