Що загрожує особі за непогашення кредиту? – консультація адвоката. — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Що загрожує особі за непогашення кредиту? – консультація адвоката.

Фев 16, 2021
11:02

Кращі адвокати Чернігова надають послуги захитсу громадян та бізнесу у банківських справах.

В період економічної кризи багатьом з нас доводиться розплачуватися за необдумані фінансові вчинки, скоєні в більш благополучні часи.

Ось чому саме зараз перед адвокатами з м. Чернігова так часто виникає питання: а, власне, до яких наслідків може призвести неповернення отриманого.

Наявність боргу по кредиту здатне спричинити за собою низку серйозних проблем для позичальника, і в їх числі:

матеріальні втрати;

моральний дискомфорт;

удар по репутації;

Пов’язані з простроченням заборгованості по кредиту, матеріальні втрати мають на увазі під собою:

необхідність сплати штрафу, розмір якого розраховується в суворій відповідності з умовами кредитного договору;

звернення банком суд, і якщо рішення буде винесено не на користь позичальника, то стягнення боргу може бути здійснена за рахунок стягнення його майна;

при кредитуванні за участю поручителя він несе не меншу відповідальність, що і позичальник. Так, банк має право вимагати відшкодування боргу не тільки від позичальника, але і від поручителя. У разі, якщо відшкодування коштів було вироблено поручителем, згодом він зможе звернутися до суду з клопотанням про їх повне відшкодування боржником;

при кредитуванні у вигляді застави в разі несплати банк має право звернутися до суду з вимогою про стягнення заставленого майна з подальшою його реалізацією. При задоволенні цієї вимоги воно буде продано на торгах, а отримані гроші — спрямовані в рахунок погашення кредиту. Частою є ситуація, коли на торгах майно боржника реалізується за ціною, значно нижчою за ринкову. Кращим рішенням є спроба узгодження з банком можливості самостійного продажу знаходиться в заставі майна. Однак безпосередньо до здійснення угоди майно буде розглядатися в якості застави банку.

До моральному дискомфорту можна віднести заходи, що вживаються банком з метою якнайшвидшої сплати позичальником прострочених платежів. Для їх реалізації також можуть бути залучені представники спеціалізованих організацій — колектори. Так, банк може поступитися своїми правами за кредитним договором одному з колекторських агентств. Примітно, що продаж боргу не вимагає згоди позичальника.

Непогашення боргу по кредиту також має на увазі під собою незворотні для репутації позичальника наслідки, що згодом може привести до:

надання наступного кредиту на інших, набагато менш вигідних для позичальника умовах;

відхилення запиту про надання чергового кредиту.

Виникли проблеми з банком? Чи не віддає борг друг дитинства? Є бажання зробити реструктуризацію, отриманого кредиту? Не відкладаючи, звертайтеся до нас, і професійні юристи по кредитах і позиках прийдуть до вас на допомогу.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):