Продати спільну квартиру буз згоди чоловіка, продати квартиру із зареєстрованою дитиною  - Консультація адвоката Олександра Переверзєва. — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Продати спільну квартиру буз згоди чоловіка, продати квартиру із зареєстрованою дитиною  — Консультація адвоката Олександра Переверзєва.

Апр 13, 2022
01:04

Продати спільну квартиру буз згоди чоловіка, продати квартиру із зареєстрованою дитиною  — Консультація адвоката Олександра Переверзєва.

Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу України квартира, яка купувалась подружжям у період шлюбу, рівноправно належить їм обом. Це означає, що чоловік і дружина мають право користуватися житлоплощею нарівні. І якщо у питанні розпорядження квартирою все більш-менш ясно, то у справах продажу (відчуження) квартири, яка знаходиться в рівних умовах використання з чоловіком або як продати квартиру з неповнолітньою дитиною, все набагато складніше.

Відповідає на питання керівник адвокатського об’єднання «Рябінін, Переверзєв, та Партнери» Олександр Переверзєв.

Як продати квартиру без згоди чоловіка?

Головною підставою, якою має керуватись нотаріус, є інструкція, затверджена наказом Мін’юсту №20/5 від 03.03.2004. Згідно з цим документом, договір про відчуження квартири може бути засвідчений нотаріально, проте у разі, якщо другий чоловік, письмово підтверджує свою згоду на продаж. Такий лист від іншого подружжя засвідчується підписом, печаткою у нотаріуса. Крім того, про згоду прямо говорити в самому тексті договору про купівлю-продаж з посиланням на регалії реєстрації (ходить номер і дата), під якими цей лист засвідчувався у нотаріуса.

Зазначаємо, що у деяких випадках один чоловік може розпоряджатися даною власністю лише конкретним чином або передати у користування лише певній особі. Наприклад, здійснити продаж квартири лише сусідові. Якщо умови договору в окремому випадку порушуються, нотаріус не має права засвідчити такий документ.

Випадки, коли квартирою чоловік чи дружина може розпоряджатися, у тому числі і продаж житла можливий без згоди другого чоловіка:

Якщо він давно не живе у квартирі (об’єкті розпорядження) та місце його проживання невідоме. Даний факт визнання, що чоловік невідомо відсутній, має підтвердитись судовим рішенням, яке має правову силу;

Якщо квартира була придбана одним із подружжя у період окремого проживання з іншим чоловіком або жінкою. Тобто, на момент придбання житла шлюбні відносини були фактично припинені, анульований шлюб тощо. У цьому випадку потрібна копія рішення суду про визнання квартири особистим майном одного з подружжя.

Суд завжди захищає права одного з подружжя.

Вище йшлося лише про документи, що проходять перевірку та посвідчення у нотаріуса. Щоправда, не всі документи проходять через нотаріуса. Є й інші випадки.

Відповідно до чинного законодавства, договір який укладається одним чоловіком за замовченням вважається, що він діє за згодою другого чоловіка. При цьому будь-яка зі сторін має повне право звернутися з позовом до суду про визнання угоди продажу нікчемною, якщо вона укладена другим чоловіком без її або його згоди. Якщо договір про продаж квартири укладає один із подружжя (без нотаріального посвідчення), а інший виступає проти продажу квартири, у разі другий чоловік має право визнати угоду недійсною і відстояти свої права у суді, посилаючись на те, що він не давав згоди на продаж житла. Такі угоди мають характер проблемного продажу нерухомості по розподілу спільного майна.

Коли один із подружжя за допомогою сімейного адвоката подає позов до суду, він повинен чітко розуміти, що хоче: отримати частину суми від реалізованого майна або просто повернути квартиру.

Як продати квартиру з неповнолітньою дитиною власником?

Офіційно дозволити виписку неповнолітньої особи (якщо він власник або співвласник) з квартири опікунська рада може у разі, якщо підліток або малолітня дитина житиме в квартирі (будинку), де житлова та загальна площа буде рівноцінною площі квартири, що продається. При цьому умови проживання мають бути рівноцінними або кращими.

Опікунська рада може дати вам дозвіл і без цієї умови, наприклад, якщо сім’я їде за кордон або в інше місто.

Також, залежно від обставин, ви можете отримати згоду на продаж від опікунської ради або через суд. У разі не проживання дитини за місцем реєстрації ви можете виписати неповнолітню дитину тільки через суд. Більш детально ви можете дізнатись на консультації юриста.

Ми рекомендуємо з усіх питань пов’язаних з продажем квартири або іншого житла без відома подружжя або подружжя або питаннями, як продати квартиру з прописаною дитиною звертатися до грамотних фахівців за консультацією. Адвокатське об’єднання “Рябінін, Переверзев та Партнери” допоможе якісно розібратися з цієї проблеми.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):