Позбавлення батьківських прав в Україні. Позов до суду.
До Новозаводського районного суду м. Чернігова
Мстиславська 17, Чернігів
Позивач: ПОЗИВАЧ
Чернігів, АДРЕСА ПОЗИВАЧА
Адреса для пошти:
14005, м. Чернігів, пр. Миру, буд. 52, кв. 11
тел. 0934039250, 0966994888 (0462)930-261
Представник Позивача 1: Рябінін Денис Дмитрович
14000, Чернігів, вул. 50 років СРСР 18 кв. 42
Представник Позивача 2: Переверзєв Олександр Олександрович
14005, Чернігів, пр. Миру 52 кв. 11.
Відповідач: ВІДПОВІДАЧ
14000, Чернігів, вул.. ВУЛИЦЯ ВІДПОВІДАЧА 32
Третя особа, яка не заявляє
самостійних вимог на предмет спору: Орган опіки та піклування Новозаводської
районної у м. Чернігові ради
14000, м. Чернігів, вул. Щорса, 19
тел. 777-959
Розірвання шлюбу, стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав м. Чернігів.
Позовна заява про позбавлення батьківських прав
Викладення Обставин:
Батьками ДИТИНАДАТА серпня 2011 року народження, є ПОЗИВАЧ (при розірвані шлюбу прізвище ПОЗИВАЧа-ВІДПОВІДАЧа змінено на ПОЗИВАЧа), та ВІДПОВІДАЧ, що підтверджується копією свідоцтва про народження.
22 жовтня 2013 року шлюб між Позивачкою та ВІДПОВІДАЧим розірвано, що підтверджується копією рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова.
Згідно рішення Новозаводського районного суду м. Чернігова від 03 червня 2014 року, з ВІДПОВІДАЧа В.С. стягнуто аліменти на утримання ДИТИНА¼ частину всіх доходів щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини
Як стягнути з недобросовісного мешканця плати за комунальні послуги.
Чернігівського дошкільного закладу № НОМЕР від 26.04.2016р., ДИТИНА дійсно відвідує цей навчальний заклад з 19.07.2013 р., . вихованням дитини займається мати. Батько – не бере участь у вихованні дитини, не відвідує, не спілкується з учителями, не відвідує батьківські збори.
Батько, ВІДПОВІДАЧпроживає в м.Чернігові за адресою: Чернігів, вул.. ВУЛИЦЯ ВІДПОВІДАЧА 32, Мати, ПОЗИВАЧ зареєстрована в м. Чернігові, по вул.. АДРЕСА ПОзивачафактично проживає із СВІДОК в цивільному шлюбі за адресою: Чернігів, АДРЕСА
Згідно довідки Новозаводського відділу державної виконавчої служби міста Чернігова від 17.05.2016 року № 477/5 у на виконанні перебуває виконавчий лист, про стягнення з ВІДПОВІДАЧа Сергія Валерійовича на користь Позивачки, аліментів на утримання неповнолітньої дитини ДИТИНАи, у розмірі ¼ частини всіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 28.04.2014 р. і до досягнення дитиною повноліття. Заборгованість ВІДПОВІДАЧа за аліментами станом на 17.05.2016 р. складає 18283,37 грн..
Спадщина за заповітом, або укладення договору довічного утримання?
Згідно відповіді на адвокатський запит адвоката Рябініна Д.Д., на Відповідача в 2009 та 2013 році складались адміністративні протоколи за ст.. 173 КУпАП – Дрібне хуліганство, 178 КУпАП — Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді.
Позичачка звернулася із заявою до органу опіки та піклування Новозаводської районної у м. Чернігові ради з проханням провести обстеження умов проживання малолітньої ДИТИНАта зробити висновок щодо доцільності позбавлення батьківських прав ВІДПОВІДАЧа, батька малолітньої ДИТИНИ.
Згідно акту обстеження умов проживання, було проведено обстеження умов проживання малолітньої ДИТИНИ. за адресою: Під час перевірки було встановлено, що будинок обладнаний всіма необхідною технікою, підтримується задовільний санітарний стан, що для розвитку дитини створено такі умови: дитина має окрему кімнату, все необхідне для розвитку, відпочинку та навчання. Що за адресою проживають: ПОЗИВАЧа К.В., СВІДОКий Є.В., та неповнолітня ВІДПОВІДАЧа З.В., в родині підтримуються доброзичливі стосунки.
Згідно висновку (далі Висновок) про доцільність позбавлення ВІДПОВІДАЧа батьківських прав щодо малолітньої Попопої ДИТИНАи Валеріївни, встановлено, що батьками ВІДПОВІДАЧої З.В. є ПОЗИВАЧа К.В. та ВІДПОВІДАЧ В.С., що шлюб між ними розірвано 22.10.2013 р., що Відповідач відвідує дитячий садок в котрому навчається донька, не приймає участі у вихованні, що за ст.. 173 та 178 КУпАП Відповідач притягався до адміністративної відповідальності, має заборгованість за виплату аліментів в розмірі ДАТА283,37 грн., Відповідач заборгованість має через те, що не вважає за доцільне сплачувати аліменти оскільки дитина проживає в іншому місці.
Згідно Висновку, ВІДПОВІДАЧ піклуватися і виховувати доньку не виявляє бажання, самоунувся від виконання батьківських обов’язків, чим порушує ст..ст. 141,150,155 СКУ, ст.. 12 ЗУ «Про охорону дитинства».
На підставі встановлених обставин, орган опіки та піклування Новозаводської районної у м. Чернігові ради вважає за доцільне позбавити ВІДПОВІДАЧа батьківських прав щодо малолітньої ДИТИНИ.
Згідно діагностичного обстеження ДИТИНИ проведеного психологом Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, ВІДПОВІДАЧа любить свою матір, та СВІДКА називає своїм батьком, біологічного батька не згадує.
Відповідач жодним чином не приймає участі у вихованні та утриманні дитини, не цікавиться її життям. Цим він порушує батьківські обовязки, а викладені в позові обставини та додатки документів вказують на те, що порушення мають систематичний характер.
ТРУДОВІ СПОРИ. Юридична консультація адвоката м. Чернігів.
Нормативне обґрунтування:
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року № 789X11 (78912) та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
За змістом ст. ДАТА0 Сімейного кодексу України (далі — СК України) батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідач не сплачує, ніякої іншої матеріальної допомоги на утримання дитини не надавав і не надає по цей час, не піклується про її фізичний і духовний розвиток, не спілкується з дитиною взагалі, тобто не дбає про її нормальне самоусвідомлення, не сприяє засвоєнню загальновизнаних норм моралі, не надає доступу до культурних та інших духовних цінностей, так як це встановлено ч.1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства». Неповнолітня дочка –ВІДПОВІДАЧа не отримує від, Відповідача жодного подарунку на день народження, жодної іграшки.
Відповідач ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню дитини, навіть не цікавився її життям, не відвідував і не відвідує її вдома, у дитячому садку, ці обставини може підтвердити свідок СВІДОКий Є.В.
Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону від 13 січня 2005 р. № 2342-IV «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» органами опіки та піклування є державні адміністрації районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчі органи міських чи районних у містах, сільських, селищних рад.
У відповідності з ч. 4, 5 ст. 19 Сімейного кодексу України при розгляді судом спорів щодо позбавлення батьківських прав обов’язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо розв’язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, а також на підставі інших документів, які стосуються справи. У зв’язку з цим зазначений орган необхідно залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог.
Орган опіки та піклування Новозаводської районної у м. Чернігові ради у своєму висновку вважає за доцільне позбавити ВІДПОВІДАЧа батьківських прав щодо малолітньої ВІДПОВІДАЧої З.В. 2011 р.н.
Відповідно до ст. 164 СК України батьки можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони, зокрема: ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини.
Згідно постанови пленуму ВСУ від 30.03.2007 N 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавленнта поновлення батьківських прав» (п. 16). Особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла вісімнадцяти років, і тільки з підстав, передбачених ст. 164 СК. Ухилення батьків від виконання своїх обов’язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна
розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов’язками.
П. ДАТА Пленуму зазначає, що відповідно до ст. 165 СК з позовом про
позбавлення батьківських прав можуть звернутися: один із батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина; заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, у якому вона перебуває; орган опіки та піклування; прокурор; сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Витрати на правову допомогу:
Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи. До витрат, пов’язаних з розглядом справи належать, в тому числі, і витрати на правову допомогу, що передбачено ст. 79 ЦПК України.
У рішенні Конституційного Суду України від 30 вересня 2009р. № 23-рп/2009 висловлена правова позиція щодо правової допомоги, згідно з якою правова допомога є багатоаспектною і включає, крім інших її видів, також представництво в судах. Вибір форми та суб’єкта надання такої допомоги залежить від волі особи, яка бажає її отримати.
Таким чином, враховуючи вищевказане та те, що в додатках до позовної заяви мається договір про надання правової допомоги № 1218, розрахунок суми гонорару за надану правову допомогу, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю Рябініна Д.Д., від 07.09.2012р. № 664, який є представником Позивача по справі, квитанція до прибуткового касового ордеру від 19.06.2016р. №15 на суму 3000,00 грн., підлягають стягненню з Відповідача на користь Позивача в розмірі 3000,00 грн. витрат на правову допомогу (гонорару).
Нехтування батьківськими обов’язками з боку батька, принижує гідність дитини, а наявність людини, яка юридично має права батька, але фактично залишається чужою людиною, може в подальшому привести до негативних наслідків у житті дитини як з моральної, так і з правової точки зору.
Виходячи з вищенаведеного, ч.1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства», ст.ст. 164-166 Сімейного кодексу України, ст.ст. 3, 79, 88, 1ДАТА, 122 ЦПК України, п.16,ДАТА Постанови пленуму ВСУ від 30.03.2007 N 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав»,
Прошу:
1. Позов ПОЗИВАЧої ирівни до ВІДПОВІДАЧа про позбавлення батьківських прав — задовольнити.
2. Прийняти рішення про позбавлення ВІДПОВІДАЧа батьківських прав відносно неповнолітньої дочки ВІДПОВІДАЧої ДИТИНАи, яка народилася ДАТА.
3. Викликати в судове засідання в якості свідка СВІДКА.
4. Стягнути з ВІДПОВІДАЧа на користь ПОЗИВАЧої витрати на правову допомогу в розмірі 5500,00 грн.
5. Судовий збір покласти на Відповідача.
Додатки:
- Квитанція про сплату судового збору – 1 арк.
- Оригінал Договору про надання правової допомоги – 2 арк.
- Копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю – 1 арк.
- Розрахунок суми гонорару за надану правову допомогу – 1 арк.
- Прибутково-касовий ордер на суму 5500,00 грн. – 1 арк.
- Копія позовної заяви Відповідачу.
- Копія доверності на представництво інтересів – 1 арк.
- Копія рішення суду про розірвання шлюбу. – 1 арк.
- Копія рішення суду про стягнення аліментів – 1 арк.
- Копія відповіді ГУНП в м. Чернігові на адвокатський запит – 1 арк.
- Копія довідки з дошкільного закладу – 1 арк.
- Копія акту обстеження умов проживання – 1 арк.
- Копія висновку органу опіки про доцільність позбавлення батьківських прав. 1 арк.
- Копія рішення Новозаводської районної ради у м. Чернігові. – 1 арк.
- Копія психологічного обстеження ДИТИНА– 1 арк.
- Копія довідки вуличного комітету №27 – 1 арк.
- Копія довідки КП «Деснянське».
Представник Позивача Рябінін Д.Д.