Оскарження виконавчого напису — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Оскарження виконавчого напису

Апр 29, 2021
19:04

Адвокатське об’єднання Рябінін, Переверзєв та Патртнери» на спеціалізується саме на кредитних спорах.  Ми маємо значну позитивну практику щодо захисту боржників банків у судових спорах – 92% відсотки позитивних справ з 2017 по 2020 р..

На даний момент існує два можливі шляхи стягнення банком заборгованості по кредитному договору:

1. Звернення до суду із позовом щодо стягнення заборгованості;

2. отримання виконавчого напису нотаріуса про стягнення заборгованості та подання його до виконавчої служби.

Адвокати нашого об’єднання діляться перспективами захисту в даних справах.

При першому варіанті (банк звернувся до суду із позовом) – найголовнішим способом захисту є підготовка відзиву в позовній заяві з обґрунтуванням своєї позиції щодо несправедливості дій банку. Зазвичай, найбільші суми заборгованості Банк зазначає як пеню та штрафи, однак не надає жодних розрахунків, які могли б підтвердити справжність таких цифр.

Як приклад, у людини може бути заборгованість по кредиту – 5000 гривень, а пеню нараховують у розмірі – 50 000 гривень.

Всі розуміють, що такий розмір пені є несправедливим, однак якщо громадяни не захищають свої інтереси в під час процесу, то суди просто виносять, найчастіше заочні, рішення на користь банку, не вдаючись до перевірки розрахунку банку.

На що потрібно звертати увагу при триманні позову банку про стягнення боргу, то це –

1.) момент виникнення заборгованості (адже може бути і 2008 рік),

2.) розрахунок розміру процентів, пені та штрафів (бо вони зазвичай набагато більші ніж тіло кредиту),

3.) строк звернення до суду.

У разі отримання банком виконавчого напису нотаріуса про стягнення заборгованості, то зазвичай про це Клієнт банку дізнається уже тоді коли відкрито виконавче провадження і розпочинається стягнення із заробітної плати або інших виплат.

Ми рекомендуємо відразу після того, як ви дізнались про те, що відбувається стягнення на підставі виконавчого листа, готувати позов до суду про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.

Із нашої практики виконавчі написи нотаріуса мають досить слабких місць, які при належному обґрунтуванню можуть бути підставою для оскарження вказаного документу.

Потрібно розуміти, що виконавчий напис нотаріуса про стягнення заборгованості передбачає, що вказана сума є безспірною, тобто такою що визнана як Банком так і Клієнтом. І тому у разі Вашої фактичної незгоди із сумою, яка стягується, є підстави для звернення до суду.

Досить часто банки стягують заборгованість за допомогою виконавчого напису нотаріуса у разі пропуску ними строку позовної давності до суду, і відповідно неможливості стягнути заборгованість із Клієнта.

Однак, свіжа практика Верховного суду постановила, що на складання виконавчого напису нотаріуса також поширюються норми позовної давності.

Також, можлива така ситуація, коли Банк втратив оригінали документів – кредитного договору, анкети – заявки, і тому вимушений звертатись до нотаріуса. В такому разі, особливо якщо стягують заборгованість за кредитним договором від, наприклад 2008 року, адвокати нашого об’єднання, зазвичай, витребовують від Банку оригінали документів.

Адже, відсутні оригінали документів – існують значні суми у законності вимог Банку щодо стягнення заборгованості.

Наша рекомендація: ніколи не думайте, що суд із банком можна проігнорувати. Або захищайтесь самостійно, або залучіть адвоката, що має досвід у боротьбі з банками.

 

Адвокат Олександр Переверзєв

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):