Місце вручення повістки — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Місце вручення повістки

Мар 1, 2023
14:03

Місце вручення повістки.

Українське законодавство не визначає, де саме працівники військоматів мають право вручати повістки. Тому у Збройних Силах України вважають, що уповноважені особи можуть робити це в будь-якому місці. І вони будуть праві, оскільки, законом це не заборонено.

Однак вписувати дані особи в частково заповнений бланк повістки працівники центрів комплектування фактично не мають права. Оскільки в Україні є затверджена форма повістки, яка передбачає, що її повинен виписати саме керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Цікаво знати:

Підстави відмови від повістки

ВЛК або з якими хворобами не беруть до армії

Як повинна виглядати повістка?

Постановою від 07 грудня 2016 року No921 затверджено Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних.

Цей Порядок визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних (далі — військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, виконавчими органами сільських, селищних, міських рад та виконавчими апаратами районних, обласних рад (далі — державні органи), територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, військовими частинами, підприємствами, установами, організаціями та закладами освіти незалежно від їх підпорядкування та форми власності (далі — підприємства, установи та організації).

Взяття на військовий облік, зняття з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, відомості про яких наявні в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, здійснюється на підставі відомостей про декларування, зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання осіб в електронній формі, надісланих органами реєстрації через Єдину інформаційну систему МВС до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (ст.15-1 Порядку)

У разі коли відомості про призовника, військовозобов’язаного або резервіста не включені до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, призовник, військовозобов’язаний або резервіст може за власним бажанням подати відомості для включення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів під час формування декларації про місце проживання з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі — Портал Дія) за умови запровадження інформаційної взаємодії. (Ст.15-2 Порядку).

Порталом Дія до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів надсилаються такі відомості: прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), стать, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), тип військово-облікового документа, найменування районного (об’єднаного районного), міського (районного в містах, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — територіальний центр комплектування та соціальної підтримки), в якому особа перебуває та/або перебувала на зазначеному обліку, серія та/або номер військово-облікового документа (за наявності), адреса поточного задекларованого/зареєстрованого місця проживання або адреса попереднього задекларованого/зареєстрованого місця проживання (для осіб, які на дату формування заяви не мають задекларованого/зареєстрованого місця проживання). Відомості, надіслані Порталом Дія, включаються до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Відомостям присвоюється окремий номер запису в такому реєстрі.

Взаємодія Порталу Дія з Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється через Єдину інформаційну систему МВС до моменту запровадження електронної інформаційної взаємодії через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

В одних повістках можна побачити формулювання «пропоную з’явитися», в  інших — «наказ, наказую». Тим не менш слід розуміти, що наслідки не залежать від цих формулювань. Неявка як за прохальною формою, так і за наказовою – тягне за собою однакову адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Мобілізаційне розпорядження, її ще називають «явка з речами».

Це четвертий вид повістки, яка також зобов’язує прибути на збірний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації.

Такий вид повістки вручають військовозобов’язаним, які пройшли медичну комісію і визнані придатними для несення військової служби. Ігнорувати її — це також ухилятись від призову.

За неявку військовозобов’язаного до військового комісаріату у терміни, які вказані у мобілізаційному розпорядженні може загрожувати притягнення до відповідальності за статтею 335 Кримінального кодексу України.

Військовозобов’язаний має усвідомлювати, що, прийнявши повістку даного типу і не з’явившись по ній, він здійснює акт ухилення від призову. Тож ризикує отримати покарання через його неявку для відправки на військову службу (тобто до військової частини), при наявності стверджувального висновку медкомісії – ув’язнення від 2 до 5 років.

Тобто, якщо людина прийшла, пройшла медкомісію, її визнали придатною, і вона потім уже не прийшла з речами на збори — це вже кримінальна відповідальність.

Якщо потрібна консультація спеціалістів з приводу мобілізації та інших питаннях , адвокатське об’єднання “Рябінін, Переверзєв та Партнери ”, обов’язково допоможе.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):