Бесплатная консультация адвоката г.Чернигов. Тема: «Лишение родительских прав, вывоз ребенка, усыновление в Украине» Из раздела: «Лучшие адвокаты Чернигова» — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Бесплатная консультация адвоката г.Чернигов. Тема: «Лишение родительских прав, вывоз ребенка, усыновление в Украине» Из раздела: «Лучшие адвокаты Чернигова»

Апр 29, 2021
21:04

Тема: «Лишение родительских прав, вывоз ребенка, усыновление в Украине»

Из раздела: «Лучшие адвокаты Чернигова»

Виїжджаючи з України батьки дуже часто стикаються з проблемою вивозу неповнолітніх дітей. Виникають також проблеми отримання дозволу на виїзд у своїх батьків, усиновлення (удочеріння). Це досить складні питання, які потребують кваліфікованого підходу адвокта, т.я. стосуються виїзду за кордон, а значить, вони несуть в собі особливий підхід у вирішенні.

Люди розуміють, що ці питання регулює національне законодавство України, але, на жаль, вони не розуміють, що за кордоном всі ці документи можуть мати в майбутньому дуже важливе значення як для них самих, так і для їхніх дітей. Порушення процедури отримання будь-якого дозволу веде в подальшому до серйозних втрат і наслідків, як моральним, так і матеріальним.

Для того, щоб їх уникнути, раджу звернутися за консультацією юриста/адвоката.

Отримання дозволу на вивезення неповнолітньої дитини. Давайте на початку розглянемо процедуру отримання дозволу на вивезення неповнолітньої дитини.

При вивезенні за кордон на постійне місце проживання неповнолітньої дитини одним з батьків посольство (консульство) країни, в яку вивозиться дитина, вимагає дозвіл другого батька на вивезення цієї дитини. Крім того, цей дозвіл вимагають органи ОВІР і прикордонного контролю. Особливо болісно ця процедура відбувається в ситуації, коли батьки розійшлися і у кожного з них вже інша сім’я. Відносини між колишнім подружжям носять натягнутий характер, а то і зовсім не складаються.

Для отримання такого дозволу необхідно сходити до нотаріуса (бажано державному, так як посольство (консульство) чомусь вважає, що державні нотаріуси не підуть на підроблення) та підписати згоду на вивезення дитини (дітей). Присутні зазвичай як батько, який отримує дозвіл, так і батько, у якого отримують дозвіл на виїзд дитини. Тобто цей батько дає дозвіл колишнього чоловіка на вивіз дитини на ПМЖ в іншу державу (обов’язково вказати в яке). Крім того, якщо такий дозвіл видається для посольства (консульства), то в «шапці» цього документа обов’язково треба вказати для якого саме. Дуже часто посольство (консульство) вимагає легалізацію такого дозволу в Міністерстві юстиції України і Міністерстві закордонних справ України.

Але іноді буває ситуація, коли батьків, які повинні дати такий дозвіл, просто немає. Він відсутній (поїхав) або його місцезнаходження не відоме. Відсутні також будь-які дані про його близьких і родичів. Тоді необхідно подавати заяву до суду про визнання його безвісно відсутнім або померлим.

Позитивним моментом для вирішення проблеми в даній ситуації може служити те, що раніше одним з подружжя подавалася заява на стягнення аліментів на дитину, але з яких-небудь причин аліменти другим чоловіком не сплачувались. Крім того, бажано, навіть необхідно, щоб чоловіком, який подає позовну заяву про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім, раніше подавалася заява в органи Національної Поліції  про розшук колишнього чоловіка з метою стягнення аліментів на дитину. Крім цього можуть знадобитися і інші документи. У разі визнання судом розшукуваного чоловіка безвісно відсутнім або померлим, виноситься відповідне рішення, яке потім повинно бути легалізовано в Міністерстві юстиції України і Міністерстві закордонних справ України.

У разі смерті батька, надається легалізоване свідоцтво про смерть. Ця інформація отримала своє підтвердження не тільки теоретично, але і практично в посольстві США в Україні.

Якщо колишній чоловік позбавлений батьківських прав і про це є рішення суду, легалізоване в Міністерстві юстиції України і Міністерстві закордонних справ України, то проблем в посольстві (консульстві) не виникає, так як. у такого батька немає необхідності отримувати дозвіл.

Іноді буває, що чоловік і жінка в розлученні і вивозять батько хоче позбавити батьківських прав другого з батьків вже на тій підставі, що після розлучення останній не сплачує аліменти на дитину, не зустрічається з ним і т.д. Це можливо за новим Сімейним кодексом України, але на практиці це досить складний процес і тут без досвідченого адвоката (юриста) дуже складно довести. Як нам пояснили в суді, ст. 164 СК України чітко визначені підстави позбавлення батьківських прав і тому суд не зможе позбавити прав батька другого чоловіка тільки виходячи з того, що другий не платить аліменти або не зустрічається з дітьми.

Які ж ще потрібні підстави для того, щоб ставити питання про позбавлення батьківських прав. Позбавлення батьківських прав можливе лише в наступних випадках:

1. Якщо він або вона не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом 6 місяців не виявляли по відношенню до нього батьківського піклування. 2. Ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини. 3. Жорстоко поводяться з дитиною. 4. Якщо вони є хронічними алкоголіками або наркоманами. 5. Вдаються до будь-яких способів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва. 6. Засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Позбавлення батьківських прав провадиться тільки в судовому порядку. Верховний Суд України у своїй постанові пленуму роз’яснює, що позбавлення батьківських прав є крайнім способом впливу на осіб, які порушують батьківські обов’язки, а тому питання про його застосування може бути вирішене тільки після повного, всебічного і об’єктивного дослідження обставин справи і характеру ставлення батьків до дітей .

Отримання дозволу на виїзд у батьків. Тепер давайте розглянемо ситуацію, коли повнолітньому «дитині» (більше 18 років) необхідно отримання у батьків дозволу на виїзд на постійне місце проживання до іншої держави.

Зазначене вище дозвіл необхідно тільки для органів ОВІР, т.к. його необхідно отримати тільки повнолітнім дітям (від 18 років і вище). Цей дозвіл підтверджує відсутність зобов’язань у дітей майнового і особистого немайнового характеру перед батьками, або особами що їх замінюють (опікунами чи піклувальниками). Цей дозвіл оформляється тільки у нотаріуса. Дуже часто виникає ситуація, коли батьки розлучилися коли дитина була ще маленьким і чоловік, у якого залишився дитина, не отримував від колишнього чоловіка допомоги у вихованні дитини, не отримував від нього аліменти на дитину, хоча заяву на стягнення аліментів подавав. Якщо колишній чоловік не цікавився життям дитини, то згодом коли дитина виросла і бажає виїхати на ПМЖ в іншу державу, суд на підставі наданих документів і доказів відповідної сторони може прийняти рішення, за яким від колишнього чоловіка не буде потрібен дозвіл на виїзд. Природно, таке рішення повинно бути легалізовано в Міністерстві юстиції України і Міністерстві закордонних справ України.

Усиновлення (удочеріння) (ст. 207 СК України). Останнім питанням в даній статті може бути усиновлення (удочеріння). Виїжджаючи в іншу державу на ПМЖ, один з подружжя, за взаємною бажанням обох, може усиновити (удочерити) дитину другого з подружжя від попереднього шлюбу. Це досить клопітка і довготривала процедура. Усиновитель повинен розуміти, що, усиновляючи дитини другого з подружжя, він приймає не тільки права на цю дитину, а й обов’язок щодо її виховання. Тобто він несе відповідальність за подальшу долю даного дитини.

Усиновлення (удочеріння) проводиться тільки в судовому порядку (ст. 223 СК України). Для винесення позитивного рішення суду про усиновлення (удочеріння) необхідно виконати певні дії і надати ряд документів до суду.

У суді обов’язкова присутність членів інспекції (інспекторів) з охорони материнства і дитинства (РАНО), розташованого за місцем прописки дитини і їх висновок про можливість усиновлення (удочеріння) дитини майбутнім батьком.

Після винесення судом рішення про усиновлення (удочеріння) дитини, батьки подають необхідні документи, а також рішення суду до відділу органів РАЦС. Там їм виписують нове свідоцтво про народження дитини, де його справжнім батьком вказано чоловік, який усиновив (удочерив) дитину. Відповідно змінюється по батькові дитини.

Адвокат по семейным делам Чернигов (семейный адвокат) предоставит вам консультацию по вопросам: развода, алиментов, лишение родительских прав, усыновления, удочерения, разделе имущества, защитит ваши интересы в суде.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):