В статье выложена консультация адвоката по вопросу выплаты алиментов родителям.
Згідно зі статтею 202 Сімейного кодексу України, повнолітні син, дочка зобов’язані утримувати своїх батьків.
Нерідко із консультацією до адвоката звертаються із вирішенням проблеми, коли маленька дитина, яка потребує допомоги, в тому числі і фінансової, не отримує її, а якщо і отримує, то з величезними труднощами або не в повному розмірі. Це пов’язано з ухиленням батьків від своїх обов’язків. У підсумку фінансове навантаження лягає на плечі, того у кого дитина знаходитися на вихованні.
Проходить час, і дитина стає дорослою, а че означає, що згідно ЗАГАЛЬНИМ ПРАВИЛАМИ, повинена утримувати своїх батьків.
Що б підстрахувати дитину на майбутнє і позбавити його повністю або частково від сплати аліментів на утримання батьків який свого часу сумлінно не виконав свої зобов’язання кращі адвокати Чернігова рекомендують вже сьогодні почати збирати докази.
Син, дочка можуть бути звільнені від обов’язку утримувати матір, батька тільки рішенням суду. Так само суд у виняткових випадках може присудити з дочки, сина аліменти на строк не більше трьох років. При цьому, потрібно врахувати, що в суді дитина повинна буде довести факт ухилення.
При розгляді даної категорії справ адвокат Рябінін рекомендує звернути нувагу:
— Фінансове становище сина, дочки (відповідач);
— Кількість осіб, які перебувають на утриманні відповідача;
— Виконання обов’язків, свого часу батьком;
— Стан здоров’я батька і дітей
і т.д.
Так ось, доказом ухилення від виконання батьківських обов’язків може послужити: рішення суду про стягнення аліментів, постанову про відкриття виконавчого провадження, довідка про суму боргу по аліментах, документи, що підтверджують залучення до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати аліментів або хоча б інформація про внесення до єдиний реєстр досудових розслідувань, заяви про примусове стягнення аліментів, накладення арешту на майно, заборона на виїзд за межі України, звернення до суду щодо нарахування пені за несвоєчасну сплату аліментів, оголошення в розшук, рішення суду пов’язані з дозвіл вивезення дитини за межі України, документи доводять відбування покарання в місцях позбавлення волі, наприклад запис в будинковій книзі, судове рішення про дозвіл «прописати» дитини без згоди другого з батьків і т.д.
Звертаємо увагу, що звернутися до суду з позовною заяву про стягнення аліментів з повнолітнього може не тільки батько, а й установа, на утриманні якого буде знаходитися батько, наприклад — «ДОМ СТАРИХ».
Для ефективного вирішення питань з аліментами учасникам не завадить консультація адвоката Чернігова. Ми пропонуємо свою допомогу в даних справах.