Адвокат з розлучень в Чернігові — сімейне право — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Адвокат з розлучень в Чернігові — сімейне право

Ноя 23, 2021
01:11

Нерідко трапляються життєві ситуації, наслідком яких стає розлучення (розірвання шлюбу). Громадянам слід розуміти, що шлюб і розлучення — це юридичні поняття. Від того, знаходяться двоє цивільних осіб в стані шлюбу або такі правовідносини розірвані, залежать і правові наслідки.

Наслідки несвоєчасного розірвання шлюбу

Поки ви перебуваєте в шлюбі, формально Сімейний та Цивільний кодекси України визначають все майно спільно нажитим, незалежно від того, за чиї кошти воно було придбано. Таким чином, спільно нажите майно після розірвання шлюбу ділиться навпіл між подружжям. Усі майнові питання обох сторін вирішуються тільки в судовому порядку.

Про це слід пам’ятати, якщо ви перебуваєте в офіційно зареєстрованому шлюбі, але не проживаєте разом. Може виникнути ситуація, коли дружина або чоловік, скориставшись ситуацією, вирішить поширити претензії на куплене вами майно. Згодом в суді доведеться доводити, що насправді ви не мешкаєте разом і ваші придбання не мають ніякого стосунку до колишнього.

З цієї причини, якщо ви вирішили роз’їхатися неохідно розривати шлюб з метою уникнення можливих наслідків. Також необхідно пам’ятати: якщо у вас немає домовленостей з цього приводу, краще почекати з оформленням на себе майна.

Судовий порядок шлюборозлучного процесу

Як розірвати шлюб у 2021 році? Юрист з розлучень зазначає: якщо у вас немає дітей, спільно нажитого майна або необхідності його розділу (тобто подружжя дійшло згоди щодо цих питань), ви можете розлучитися через РАЦС (відділ реєстрації актів цивільного стану). Якщо є згода обох сторін, для цього потрібно просто написати заяву. Дані документи заповнюються у РАЦСі за місцем реєстрації одного з членів подружжя, і відбувається розірвання шлюбу. Відповідно до цього видається свідоцтво про розрив, анулювання шлюбу.

Якщо у вас є діти або одна зі сторін не дає згоду на розірвання шлюбу, процес розлучення відбувається винятково за рішенням суду. Юристи з питань сімейного права рекомендують зробити наступне:

  1. Підготувати позовну заяву (зразок бланка можна знайти в інтернеті).
  2. Звернутися з позовною заявою до суду.
  3. Сплатити судовий збір за позов.

Далі суд призначає дату засідання, і шлюб розривається в судовому порядку.

Рішення виноситься, навіть якщо одна зі сторін не згодна з ним, тому що для його ухвалення достатньо волі одного з членів подружжя. Далі РАЦС на основі рішення суду видає свідоцтво про розірвання шлюбу. Якщо ви не отримаєте рішення суду, не віднесете його в РАЦС і вам не буде видано свідоцтво, формально буде вважатися, що ви перебуваєте в шлюбі (до моменту отримання свідоцтва). Рекомендуємо звернути увагу на це, оскільки бувають випадки, коли люди помилково думають, що для розірвання шлюбу достатньо рішення суду. Насправді шлюборозлучний процес має бути завершений саме таким чином.

Суміжні питання

Суперечки, що стосуються розірвання шлюбу (щодо стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав за їх несплату, поділу майна, визначення того, з ким буде проживати дитина та інші) вирішуються в окремих шлюборозлучних процесах.

Зокрема, в судовому порядку з допомогою адвоката вирішуються наступні питання:

  1. Як бути з дітьми, якщо батько і мати одночасно хочуть, щоб вони проживали з ними, і не можуть домовитися.
  2. Як буде розділене майно, якщо подружжя не може про це домовитися.
  3. Порядок виплати аліментів.
Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):