Адвокат з м. Чернігова закрив справу за корупційним протоколом щодо посадової особи однієї з районних рад м. Чернігова — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Адвокат з м. Чернігова закрив справу за корупційним протоколом щодо посадової особи однієї з районних рад м. Чернігова

Апр 29, 2021
21:04

Нерідко виникають судові суперечки в зв’язку із неможливістю вчинення адекватного дотримання норм законодавства.

Дана справа не є виключенням.

В 2018 році посадова особа місцевого самоврядування м. Чернігова, будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією вирішила придбати кімнату в гуртожитку по пр. Миру б.  249 в м. Чернігів.

Справа в тому, що майже усі гуртожитки в м. Чернігові зареєстровані не як окрема кімната (париклад: пр.. Миру б. 249 кімната 1 площею 10 квадратних метрів), а як 1/10 частка квартири  № 1 розміром 100 квадратних метрів.

Тобто, особа стає власником 10м2, що складає 1/10 частку від приміщення в 100 м2.

Таким чином, у цьому випадку є 10 осіб, які володіють по 1/10 частці (фактично –кімнати) від квартири 100 м2.

В даному випадку при купівлі-продажу цієї 1/10 частки, сторона, що бажає здійснити продаж зобов’язана у кожного із інших 9 власників квартири отримати дозвіл на продаж своєї 1/10 частки.

Звісно, це є повним абсурдом та зайвими витратами (350 грн. кожна заява). Шукати співвласників можливо до безкінечності. Кімната може буди здана в оренду, співвласник може проживати в іншому місці, бути померлим, або елементарно не дати згоду на такий продаж.

На щастя, для вчинення договорів дарування такий порядок не застосовується.

Цим саме шляхом вирішили піти сторони договору дарування в 2018 році.  Договір було посвідчено в Першій державний нотаріальній конторі Чернігівського міського нотаріального округу, Покупець почав проживати за даною адресою. Нічого кримінального.

Але прокуратура міста Чернігова діє.

У зв’язку із отриманням службовою особою подарунку, було складено протокол за ст.. 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків). Відповідальність: накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією такого подарунка.

Покупець – посадова особа заручилась послугами адвоката Рябініна Д.Д., керівника Адвокатського Об’єднання «Рябінін, Переверзєв та Партнери».

Тривав судовий розгляд  справи. Прокуратура відстоювала «корупційну позицію» інкримінованим діям.

Адвокат  Денис Рябінін в судовому засіданні підтримав свою підзахисну, вважав, що в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення, вважав, що доводити винуватість особи у його вчиненні має прокурор.

За клопотанням адвоката допитано ряд свідків, ріелтор, співмешканці гуртожитку, які пояснили, що через неможливість укласти договір купівлі — продажу сторони вирішили укласти договір дарування.

Постановою Деснянського районного суду м. Чернігова від 13 квітня 2020 року закрито дане провадження у зв’язку із відсутністю складу правопорушення, Цитата із постанови суду:

«Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її захисника, прокурора, свідків, всебічно, повно і об’єктивно з’ясувавши обставини справи про адміністративне правопорушення та дослідивши всі наявні матеріали справи, оцінивши наявні у матеріалах справи докази, суд вважає, що у діях «Клієнта» відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-5 КУпАП, оскільки такий не підтверджений доданими до протоколу про адміністративне правопорушення копіями документів та не знайшов свого підтвердження в судовому засіданні».

Ось так, із звичайних повсякденних дій людина, що не має жодних впливових функцій, майже з мінімальною зарплатою була вимушена доводити свою невинуватість в суді, просити допомоги в адвоката.

 

Будьте обережні, та вчасно звертайтесь до професійних адвокатів — https://advokat-ryabinin.org.ua.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):