Адвокат по недвижимости (квартирным вопросам) в г. Чернигове. Юридические консультации, жилищные споры, споры с недвижимостью — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Адвокат по недвижимости (квартирным вопросам) в г. Чернигове. Юридические консультации, жилищные споры, споры с недвижимостью

Апр 29, 2021
22:04

Адвокат по недвижимости (квартирным вопросам) в г. Чернигове.

Юридические консультации, жилищные споры, споры с недвижимостью.

Житлові конфлікти — одна з різновидів цивільних спорів, що нерыдко знаходиться в провадженні адвокта. До них відносяться розбіжності, що виникають між людьми, які користуються житловим фондом. Як правило, поштовхом до виникнення таких конфліктів є недотримання конституційних нормативів власниками, орендарями і наймачами житлових і нежитлових приміщень. У такому випадку юридична допомога від адвокатів буде як не можна до речі.

Основним державним органом, що займається врегулюванням таких розбіжностей, є місцевий суд. В Чернігові це є: Новозаводський районний суд м. Чернігова, адреса: Чернігів, Мстиславська 17, Деснянський районний суд м. Чернігова, адреса: Чернігів, пр.. Перемоги 141, та Чернігвський районний суд Чернігівської області, адреса: Чернігів, Хлібопекарська 4.

Згідно з чинною законодавчою системою, кожен громадянин України має право в судовому порядку оскаржити рішення, дії або бездіяльність органів місцевого самоврядування, державних структур, а також судових посадових осіб. Житлові спори, для вирішення яких втручання судових органів обов’язково, багато в чому залежать від підстав виникнення і масштабу повноважень конфліктуючих сторін. Виходячи з цих критеріїв, виділяються конфлікти, що розглядаються за Житловим, Цивільним або Сімейного кодексу. Якщо говорити більш конкретно, юристи, адвокати, грунтуючись на положеннях, що містяться в Житловому кодексі, розбираються конфлікти, що стосуються ордерів на житлові приміщення, розбіжності з приводу внесення змін до складу житлового фонду, суперечки про присвоєння об’єктам житлового фонду статусу нежитлового. Також сюди можна віднести конфлікти, пов’язані з правом фізичних осіб на отримання житла в будинках, що належать до державного та комунального житлового фонду, розбіжності, що виникли на грунті порушень умов договорів найму, суперечки, що стосуються експлуатації гуртожитків і службових житлових приміщень, проблеми з приватизацією житла та багато іншого, що входить до питань юридичних послуг адвокатів з міста Чернігова та України.

Деякі положення, приписані в ЖК, для певних категорій конфліктів передбачають виключно судовий порядок розгляду. Житлові судові суперечки, за своєю суттю відносяться до Цивільного кодексу, можуть грунтуватися на недотриманні прав власності на житловий об’єкт, а також на порушення всіляких цивільно-правових обов’язків (тут маються на увазі розбіжності, що виникають між сторонами при укладенні договорів купівлі-продажу, безстрокового утримання , міни, комерційного найму і безкоштовної експлуатації житлоплощі). Крім того, Цивільний кодекс передбачає порядок ведення розглядів у справах, пов’язаних з недотриманням правил переходу житла у спадок. Залежно від тяжкості порушення суд виносить рішення. Якщо порушення не розцінюється як серйозне, винний може відбутися штрафом. В іншому ж випадку результатом судового процесу може стати виселення з житлового приміщення.

Розбіжності, які стосуються сімейного кодексу, як правило, пов’язані з:

 • Порядком експлуатації подружжям належного їм житла;
 • Розділом квартири (або будинку) під час шлюборозлучного процесу;
 • Забезпеченням житлом дитини, мати і батько якого позбавлені батьківських прав;
 • Під час розгляду житлових конфліктів, судові органи зобов’язані брати до уваги рішення Пленуму Верховного Суду:
 • «Про питання, що виникли при використанні судовими органами країни Житлового кодексу» (від 12.04.1985);
 • «Щодо практичного застосування державними судами законодавчої системи про житлово-будівельних кооперативах» (від 18.09.1987);
 • «Щодо практичного застосування судовими органами системи законодавства, що регулює права приватної власності громадян на житлові будинки» (від 04.10.1991);
 • «Про застосування положень Конституції при здійсненні правосуддя» (від 01.11.1996);
 • Далеко не всі житлові конфлікти вирішуються за допомогою судового розгляду. Існує ряд категорій спорів, які розглядаються в адміністративному порядку. Органи, уповноважені розглядати житлові конфлікти:
 • Місцеві державні адміністрації;
 • Виконавчі комітети;
 • Ці установи займаються вирішенням спорів, що стосуються питань обліку громадян, які потребують поліпшення умов проживання. Крім того, ці органи розглядають питання надання громадянам житла і приймають рішення про виселення мешканців старих будинків, що знаходяться в аварійному стані. Крім того, згідно з Конституцією, юрисдикція судових органів поширюється на будь-які правовідносини, що виникають у державі.

Для ефективного вирішення житлових проблем кожному учаснику житлового конфлікту не завадить попереднья консультація юриста/адвоката з м. Чернігова, складання позовної заяви, представництва в суді. Ми пропонуємо свою допомогу в справах різних категорій, а саме при:

 • Заселенні громадян в житлове приміщення;
 • Виселення з житла;
 • Позбавлення громадян прав користування житлом;
 • Переході права власності в порядку спадкування;
 • Надання житлових приміщень за договорами соціального найму;
 • Розділі житла і так далі.
Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):