Адвокат по недвижимости (квартирным вопросам) в г. Чернигове.
Юридические консультации, жилищные споры, споры с недвижимостью.
Житлові конфлікти — одна з різновидів цивільних спорів, що нерыдко знаходиться в провадженні адвокта. До них відносяться розбіжності, що виникають між людьми, які користуються житловим фондом. Як правило, поштовхом до виникнення таких конфліктів є недотримання конституційних нормативів власниками, орендарями і наймачами житлових і нежитлових приміщень. У такому випадку юридична допомога від адвокатів буде як не можна до речі.
Основним державним органом, що займається врегулюванням таких розбіжностей, є місцевий суд. В Чернігові це є: Новозаводський районний суд м. Чернігова, адреса: Чернігів, Мстиславська 17, Деснянський районний суд м. Чернігова, адреса: Чернігів, пр.. Перемоги 141, та Чернігвський районний суд Чернігівської області, адреса: Чернігів, Хлібопекарська 4.
Згідно з чинною законодавчою системою, кожен громадянин України має право в судовому порядку оскаржити рішення, дії або бездіяльність органів місцевого самоврядування, державних структур, а також судових посадових осіб. Житлові спори, для вирішення яких втручання судових органів обов’язково, багато в чому залежать від підстав виникнення і масштабу повноважень конфліктуючих сторін. Виходячи з цих критеріїв, виділяються конфлікти, що розглядаються за Житловим, Цивільним або Сімейного кодексу. Якщо говорити більш конкретно, юристи, адвокати, грунтуючись на положеннях, що містяться в Житловому кодексі, розбираються конфлікти, що стосуються ордерів на житлові приміщення, розбіжності з приводу внесення змін до складу житлового фонду, суперечки про присвоєння об’єктам житлового фонду статусу нежитлового. Також сюди можна віднести конфлікти, пов’язані з правом фізичних осіб на отримання житла в будинках, що належать до державного та комунального житлового фонду, розбіжності, що виникли на грунті порушень умов договорів найму, суперечки, що стосуються експлуатації гуртожитків і службових житлових приміщень, проблеми з приватизацією житла та багато іншого, що входить до питань юридичних послуг адвокатів з міста Чернігова та України.
Деякі положення, приписані в ЖК, для певних категорій конфліктів передбачають виключно судовий порядок розгляду. Житлові судові суперечки, за своєю суттю відносяться до Цивільного кодексу, можуть грунтуватися на недотриманні прав власності на житловий об’єкт, а також на порушення всіляких цивільно-правових обов’язків (тут маються на увазі розбіжності, що виникають між сторонами при укладенні договорів купівлі-продажу, безстрокового утримання , міни, комерційного найму і безкоштовної експлуатації житлоплощі). Крім того, Цивільний кодекс передбачає порядок ведення розглядів у справах, пов’язаних з недотриманням правил переходу житла у спадок. Залежно від тяжкості порушення суд виносить рішення. Якщо порушення не розцінюється як серйозне, винний може відбутися штрафом. В іншому ж випадку результатом судового процесу може стати виселення з житлового приміщення.
Розбіжності, які стосуються сімейного кодексу, як правило, пов’язані з:
- Порядком експлуатації подружжям належного їм житла;
- Розділом квартири (або будинку) під час шлюборозлучного процесу;
- Забезпеченням житлом дитини, мати і батько якого позбавлені батьківських прав;
- Під час розгляду житлових конфліктів, судові органи зобов’язані брати до уваги рішення Пленуму Верховного Суду:
- «Про питання, що виникли при використанні судовими органами країни Житлового кодексу» (від 12.04.1985);
- «Щодо практичного застосування державними судами законодавчої системи про житлово-будівельних кооперативах» (від 18.09.1987);
- «Щодо практичного застосування судовими органами системи законодавства, що регулює права приватної власності громадян на житлові будинки» (від 04.10.1991);
- «Про застосування положень Конституції при здійсненні правосуддя» (від 01.11.1996);
- Далеко не всі житлові конфлікти вирішуються за допомогою судового розгляду. Існує ряд категорій спорів, які розглядаються в адміністративному порядку. Органи, уповноважені розглядати житлові конфлікти:
- Місцеві державні адміністрації;
- Виконавчі комітети;
- Ці установи займаються вирішенням спорів, що стосуються питань обліку громадян, які потребують поліпшення умов проживання. Крім того, ці органи розглядають питання надання громадянам житла і приймають рішення про виселення мешканців старих будинків, що знаходяться в аварійному стані. Крім того, згідно з Конституцією, юрисдикція судових органів поширюється на будь-які правовідносини, що виникають у державі.
Для ефективного вирішення житлових проблем кожному учаснику житлового конфлікту не завадить попереднья консультація юриста/адвоката з м. Чернігова, складання позовної заяви, представництва в суді. Ми пропонуємо свою допомогу в справах різних категорій, а саме при:
- Заселенні громадян в житлове приміщення;
- Виселення з житла;
- Позбавлення громадян прав користування житлом;
- Переході права власності в порядку спадкування;
- Надання житлових приміщень за договорами соціального найму;
- Розділі житла і так далі.