Відновленння зруйнованго майна в м. Чернігові. На прикладі мешканців будинку по вул. Магістраській. — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Відновленння зруйнованго майна в м. Чернігові. На прикладі мешканців будинку по вул. Магістраській.

Июн 24, 2022
12:06

У 1914 році виросла споруда Чернігівського відділення Державного банку. Поряд із ним було збудоване житлове приміщення для установию. Будівництво очолював керівник Державного банку Сергій Костянтинович Гангелін який працював з 1912 по 1917 рік включно.

Будинок для житла службовців банку – це перша висотна споруда міста. До 1917 року службовці відділення державного банку проживали зі своїми родинами.

Бурхливі події змінили долю будинку. Після встановлення Радянської влади у 1919 році відповідно до декрету  тимчасового робітничо крестьянського уряду від 22.01.1919 р., усі банки буди націоналізовані і тому протягом наступних місяців було здійснено ліквідацію банку. Після встановлення Радянської влади будівля перейшла в підпорядкування місцевих органів влади. В будинку відділення державного банку розмістили Чернігівський губвиконком, відділ  праці та фінансів. Флігель існував як відомче житло для працівників зазначених відділів.

В 1925 році банківський флігель перейшов у власність Чернігівського місцевого відділу комунального майна і в нього розселили робітників і пересічних громадян.

Під час Першої Світової та Другої Світової війни будинок уцілів повністю,  але постраждав під час повномасштабного вторгнення російських загарбників.

Внаслідок двох ударів ворожих ракет був зруйнований дах,  вікна,  пошкоджено  фасад будинку, знищено систему опалення.

Ситуація потребує негайного втручання, оскільки дії техногенного впливу руйнували історичну цінність. Мешканцями будинку було прийнято рішення об’єднатись зусиллями і самотужки відновити будівлю.  З квітня 2022 року здійснюється відновлення даху, придбавається матеріал.

Відновлення будинку потребує додаткових фінансових зусиль. Мешканці чекають на допомогу.

Ця історична будівля заслуговує цього!

 

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):