В Україні запроваджено військовий стан по всій території! Фактично переважно країни йдуть активні військові дії. Як це може позначитися на кредитах людей, які взяли їх тільки недавно, обслуговували і зараз не знають що буде, як оплачувати або у зв’язку з тим, що хтось залишив своє місто і залишився без роботи. Більшість не думають про те, як платити кредит і думки зовсім про інших мовити — як врятуватися і вижити. Як бути і що робити у такій ситуації? Ця тема стосується і тих, хто не платив кредит до війни і хто не платитиме надалі, але є якісь зобов’язання, які потрібно виконувати, але немає на це можливості, а може навіть і бажання.
Перше. Трохи підбадьоримо вас, воєнний стан та факт війни означає 100% форс мажор. Тобто це означає, що ваші зобов’язання у разі їх виконання не вважається порушенням. І так буде аж до моменту, поки Україна не повернеться до мирного життя і не буде знято воєнного стану, не закінчиться війна.
У цьому плані не переживайте, ви можете не оплачувати ваші кредити на цей період, вам не мають права нараховувати жодних відсотків ані пені. Вже після нормалізації ситуації ті люди, які не були в прострочення, вони можуть почати повертати тіло кредиту.
Можливо банки, різні фінансові установи чи держава прийме якісь закони, які внесуть ясність. Поки що цього немає і буде не скоро, але точно можна сказати, що на цей період ні штрафів, ні відсотків не буде. На весь період оплата по тілу переноситься, і ви можете платити його після стабілізації ситуації в країні. Тому не переживайте, тримаємося, все буде Україна!
Щодо тих законів, що наразі є:
Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» (далі — Закон) доповнено Цивільний кодекс новими положеннями, відповідно до яких у період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування у разі прострочення позичальником виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від відповідальності, визначеної статтею 625 Цивільного кодексу, а також від обов’язку сплати на користь кредитодавця (позикодавця) неустойки (штрафу, пені) за таке прострочення. Також, установлено, що неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена відповідними договорами, нараховані включно з 24 лютого 2022 року за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) за такими договорами, підлягають списанню кредитодавцем (позикодавцем).
Якщо знадобиться допомога адвокатів у скасуванні відсотків та штрафів (послуга адвоката по кредитам) звертайтеся до адвокатського об’єднання “Рябінін, Переверзєв та Партнери”, обов’язково допоможемо.