fbpx Как составить долговую расписку? Как гарантировать возврат денег? Консультация адвоката г. Чернигов. | Денис Дмитриевич – частный адвокат Чернигов
 

Вы здесь

Как составить долговую расписку? Как гарантировать возврат денег? Консультация адвоката г. Чернигов.

Как составить долговую расписку? Как гарантировать возврат денег? Консультация адвоката г. Чернигов.

Одразу хочу зазначити, що в разі, коли вам не повертають борг за розпискою, раджу звернутися до суду із позовною заявою про стягнення боргу.

Нині рівень правосвідомості громадян зростає і вони прагнуть задокументувати правовідносини. Адже в разі, якщо Вам борг не повернуть, дуже складно буде довести сам факт передачі грошей, якщо не буде підписаного договору позики, і хоча б розписки.

Перш за все, вкажіть в договорі прізвища, імена та по батькові обох сторін, найменування сторін (Займодатель і позичальник). У заголовку вкажіть назву договору ( «договір позики», «договір безпроцентної позики» і т.д., а також дату і місце укладення угоди.

Далі, слід вказати в договорі всі істотні умови. Формулювання предмета договору слід взяти з тексту частини 1 статті 1046 Цивільного кодексу України. Обов'язково вкажіть суму позики (цифрами і прописом), грошову одиницю, ставку відсотків (якщо такі передбачені), термін повернення коштів (також цифрами і прописом).

Договір позики є т.зв. «Реальним» договором, тобто вважається укладеним з моменту передачі грошових коштів. Факт передачі суми позики слід неодмінно закріпити в самому договорі, а ще краще - додатково скласти розписку боржника про отримання суми позики.

Договір позики може бути процентним або безвідсотковим. Якщо Ви, як фізична особа, даєте в борг суму, що перевищує 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, вважається, що договір є процентним. При цьому, розмір відсотків встановлюється на рівні облікової ставки НБУ, якщо інше не буде прописано Вами в договорі.

Які ж гарантії повернення коштів? – розповідає адвокат Рябінін Денис Дмитрович, офіс якого знаходиться в м. Чернігові.

Для гарантування повернення коштів пропишіть в договорі умова сплати певних відсотків річних (можна навіть 100%) у разі прострочення повернення грошових коштів, за весь час прострочення.

У світлі сьогоднішніх кризових явищ в економіці, доцільно буде прикріпити суму позики до доларового еквівалента. Це означає, що на момент повернення позики боржник повертає суму в гривнях, рівну (за курсом на момент платежу) тій сумі доларів, яка відповідає сумі позики в гривнях (за курсом на момент передачі грошей).

Непогано буде також передбачити відповідальність боржника у вигляді штрафу (одноразового платежу за прострочення), а також пені (платежів у відсотках від суми боргу за кожен день прострочення). Будьте уважні: пеня не може становити більше подвійної облікової ставки НБУ.

З цими питаннями нерідко зустрічаються найкращі адвокати м. Чернігова.

В кінці договору вкажіть, що сторони повністю розуміють його зміст, а сам договір був укладений для настання реальних правових наслідків, з додатковим підписом кожної зі сторін біля цієї фрази. Таке формулювання буде корисним в разі спроб визнання договору недійсним.

Далі вкажіть ПІБ, адреси, ідентифікаційні коди, банківські реквізити кожної зі сторін. Перевірте відсутність в договорі помилок, необхідно пронумерувати його сторінки. Підписи сторони ставлять на кожній сторінці договору, і додатково - в кінці, під його текстом.

Как составить долговую расписку? Как гарантировать возврат денег? Консультация адвоката г. Чернигов.
Как составить долговую расписку? Как гарантировать возврат денег? Консультация адвоката г. Чернигов.
Услуги адвоката

Обратная связь

НОВОСТИ

Читаючи обставини справи, як клієнт приватбанку неволею напружуусь.

Обставини справи коротко викладені. Для ідентифікації рішення  - номер в єдиному реєстрі 520/15589/15-ц.

Вот и подходит к концу это год. Каждый год приносит много хорошего, а о плохом мы не будем вспоминать. Пусть наступающий год будет для Вас удачным, пусть всё сложится.

З нагоди святкування дня адвокатури в 2018 р., за "сумлінну працю" Чернігівський міський голова привітав як особисто адвоката Дениса Рябініна, так і новостворене адвокатське об'єднання "Рябініна та