Розірвання шлюбу, стягнення аліментів, поділ спільного майна. Адвокат з сімейних справ м. Чернігів-Київ — Адвокатоское Объединение Рябинин, Переверзеви Партнеры

Розірвання шлюбу, стягнення аліментів, поділ спільного майна. Адвокат з сімейних справ м. Чернігів-Київ

Апр 24, 2021
19:04

На жаль, з кожним роком статистика розлучень зростає. І адвокати Чернігова, які супроводжували не один шлюборозлучний процес, зазначають, що ці ситуації — одні з найскладніших в моральному сенсі, бозашкалює напруження пристрастей між колишнім подружжям. З юридичної точки зору, розірвати шлюб досить легко, але зробити це без емоцій практично неможливо. Саме тому більшість колишніх пар воліє передати ведення справи адвокату, який самостійно підготує необхідні документи і виступить в судових засіданнях. Докладніше про послуги адвоката при розірванні шлюбу, стягненні аліментів, поділі квартири, будинку, машини, побутових предметів тут.

Однак все ж корисно мати самостійне уявлення про порядок розірвання шлюбу.

Згідно з нормами чинного Сімейного кодексу існує 2 способи розірвання шлюбу:

— Через органи РАЦСу;

— Через суд.

Розірвання шлюбу через орган РАЦСу — менш витратний і більш швидкий варіант, але, на жаль, він підходить тільки в декількох випадках. Розглянемо їх.

— Спільна заява в орган можуть подати подружжя, які не мають дітей. Через місяць після подачі такої заяви орган РАГСу становить запис про розірвання шлюбу, якщо заяву не було відкликано, тобто подружжя не передумали.

— Шлюб може бути розірваний органом РАЦСу за заявою одного з подружжя, якщо другий визнаний недієздатним або зниклим безвісти.

У цих двох випадках розірвання шлюбу не залежить від майнового спору між подружжям.

Тепер трохи про більш складному вигляді розірвання шлюбу — через суд.

Якщо у подружжя є діти, то розлучатися слід через судові органи. Відразу зазначу, що дітьми є всі особи, які не досягли 18 років, тому навіть якщо ваша дитина «вже дорослий», але ще не досяг 18 років, без суду не обійтися. Якщо ваші діти старше, значить підійде перший спосіб.

У разі, якщо відносини між подружжям не зіпсовані, то найбільш раціональний спосіб — подати спільну заяву до суду. Однак одного заяви мало, до нього в обов’язковому порядку додаються: письмовий договір про те, з ким буде проживати дитина, яку участь у забезпеченні умов його життя братиме той з батьків, який проживає окремо і умови здійснення таких батьків права на виховання дитини.

Незалежно від того, складаються батьки дитини в шлюбі або розлучені, вони мають рівні права щодо дитини, розлучення ні в якій мірі не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків.

Также До суду подається нотаріально посвідчений договір між подружжям про розмір аліментів на дитину. Тільки після того, як суд переконається, що рішення про розлучення відповідає волі подружжя, не будуть порушені їхні права і права дитини, буде винесено рішення про розірвання шлюбу. Термін для винесення рішення — місяць з дня подачі заяви і додається пакета документів. Протягом цього місяця можна ще передумати і відкликати заяву, після рішення суду цього зробити вже не можна.

Ну і останній варіант, коли один з подружжя не дає згоди на розлучення — позовну заяву в суд чоловіка або дружини. За загальним правилом, позов подається до місцевого суду за місцем проживання відповідача, але для позовів про розірвання шлюбу є винятки — якщо на утриманні позивача (т.е.ліца, який подав позов) знаходяться діти або він з інших поважних причин (наприклад, за станом здоров’я) не може виїхати до суду відповідача, то можна подавати за місцем проживання або перебування позивача. Позов також може розглядатися в суді, встановленому домовленістю подружжя.

Звертаю вашу увагу, що подібний позов не може бути подано чоловіком під час вагітності дружини і протягом року після народження дитини.

Подаючи позов, необхідно заплатити судовий збір в розмірі 551,20 грн. (Дані на 2014 рік). Під час судового засідання суд встановлює фактичні взаємини подружжя, їх наміри, бере до уваги інтереси дитини.

На свій розсуд, суддя може надати час для примирення — до 6 місяців. Якщо ви не бажаєте затягувати процес, то вкажіть в позові про це і попросіть суд не надавати такий час. У більшості випадків суддя прислухається до такого клопотанням.

Необхідно  відзначити важливу деталь, стосовно поділу майна. Як правило, цей процес набагато довший, ніж саме розірвання шлюбу. Тому якщо вам потрібно розлучитися швидко, краще розділити свої вимоги про розлучення і про розподіл майна в різні позовні заяви.  Необхідно найняти гарного адковата з поділу майна.

Для ефективного вирішення питань шлюборозлучного процесу  учасникам не завадить консультація юриста Чернігова. Ми пропонуємо свою допомогу в справах різних категорій.

Остались вопросы
Контактная информация
Адрес: Чернигов, улица Магистратская, 13
Телефон (Адвокат Рябинин Денис Дмитриевич):